آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۹۸۶۳
اجتماعی
۱۰

معاون اداری مالی کمیته امداد خبر داد؛ توزیع 50 هزار تبلت میان دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد

معاون اداری مالی کمیته امداد، از توزیع 50 هزار تبلت میان دانش آموزان نیازمند کمیته امداد تا پایان مهرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید باجلان، روز دوشنبه در نشست خبری در خصوص جمع آوری کمک های مردمی در مرحله اول پویش ایران همدل، گفت: در این مرحله 12 میلیون وعده غذای گرم و 2 میلیون و 300 هزار بسته معیشتی توزیع شد. همچنین 540 میلیارد تومان کمک های مردم جمع آوری شد.

وی افزود: دومین مرحله پویش ایران همدل با رعایت پروتکل های بهداشتی در 2 هزار و 400 آشپزخانه در طرح اطعام حسینی و توزیع ارزاق در 2 هزار محل در قالب احسان حسینی در حال انجام است.

معاون اداری مالی کمیته امداد با اشاره به این که 60 هزار نفر در این آشپزخانه ها به صورت جهادی مشغول به کار هستند، ادامه داد: تاکنون 11 میلیون و 500 هزار وعده غذایی طبخ و توزیع شده است.

به گفته وی، همچنین یک میلیون و 150 هزار بسته غذایی نیز در مناطق روستایی و محروم توزیع شده است.

باجلان تصریح کرد: طرح احسان حسینی و اطعام حسینی تا پایان ماه صفر ادامه دارد و ارزش ریالی غذای گرم توزیع شده به طور میانگین 16 هزار تومان و ارزش ریالی بسته های ارزاق نیز 150 هزار تومان بوده است.

وی با اشاره به این که حدود 750 هزار دانش آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: در بررسی های اولیه 250 هزار موارد موردنیاز دانش آموزان شناسایی شد که از این موارد 50 هزار دانش آموز نیازمند تبلت بودند که با اولویت خانواده های دارای چند فرزند در اختیار آن ها قرار می گیرد.معاون اداری مالی کمیته امداد گفت: عملیات توزیع تبلت ها تا آخر مهرماه انجام خواهد شد.

باجلان با اشاره به این که تبلت ها دارای سیم کارت کودک است، ادامه داد: با کمکی که وزارت ارتباطات داشته است، سعی ما بر این است که اینترنت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

وی با تاکید بر این که دسترسی شبکه های مجازی غیربومی و خارجی بسته شده است افزود: تبلت ها از طریق والدین قابل رصد است و چنانچه سیم کارت های داخل تبلت از آن خارج شود دیگر تبلت کار نمی کند زیرا فقط سیم کارت ها مختص این تبلت هاست. 

معاون اداری مالی کمیته امداد تاکید کرد: تعدادی بازی کودکانه اسلامی و برنامه های آموزشی و دینی روی این تبلت ها نصب شده است.

باجلان به برگزاری شور عاطفه ها در سال جاری اشاره کرد و افزود: کمیته امداد هرساله برنامه جشن عاطفه ها را در دستور کار خود دارد که امسال با شور عاطفه ها وارد جشن عاطفه ها شده است.

وی گفت: با توجه به پویش ایران همدل و کمک وزارت ارتباطات و شرکت پست ایران، از 7 تا 11 مهر 99 در سراسر کشور تمامی ماشین های اداره پست با پویش ایران همدل جهت جمع آوری لوازم، البسه، کیف و نوشت افزار و...، برای کودکان و دانشجویان فعالیت می کنند.