آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۶
ورزش
۴

صبح فردا دادگاه جودو در سوئیس برای رسیدن به حقانیت ورزش ایران برگزار می شود

روز داوری

مازیار فیروزی

فردا یک روز سرنوشت ساز برای ورزش ایران است. در آن مسابقه ای که سعید ملایی تحت تاثیر قرار گرفت و وارد بازی صهیونیست ها شد، افکار شوم فکر چنین روزی را کرده بودند تا در دادگاهی که عملا ورزشی نیست، بخواهند علیه منافع ورزش ایران رای صادر کنند. امروز را می شود یک روز خاص نامید. روزی که به قول آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو سه لکه ننگ قرار است علیه کشور خودشان شهادت بدهند و مقدمات تعلیق جودو را فراهم کنند. با این حال ته دل میراسماعیلی قرص است. او که همراه 4 ایرانی دیگر یعنی مجید زارعیان، نصرا... سجادی، محمدرضا داورزنی و ساعد وکیل راهی لوزان شده طوری صحبت می کند که انگار می شود به برنده شدن در این دادگاه امیدوار بود.

 سفر با هزار امید؛ حضور پرقدرت در دادگاه

آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو درباره حضور در جلسه دادگاه CAS می گوید:«به همراه هیات ایرانی برای حضور در جلسه دادگاه CAS به سوئیس خواهیم رفت تا چهارشنبه صبح در دادگاه بین المللی حاضر شویم. در این مدت فدراسیون جهانی همراه چند رسانه بیگانه تبلیغاتی منفی علیه فدراسیون جودو و ورزش ایران داشتند و ذهنیت افکار عمومی را علیه ما تغییر دادند. ما در این مدت سعی و تلاش مان را کردیم  و به  توجه به تمام محدودیت هایی که اتحادیه اروپا در نظر گرفته بود؛ بتوانیم در این دادگاه پرقدرت حاضر شویم. خدا را شکر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در کنار ما بودند و تلاش کردند تا شرایط سفر را فراهم کنیم.»

می دانیم شرایط دادگاه سنگین و علیه ما خواهد بود. در این مدت جوسازی هایی انجام شد که فشار را بر روی ما بیشتر کرده است، اما ما می رویم تا از پرچم ایران و حقانیت مان دفاع کنیم. امیدواریم دادگاه در این پرونده عادلانه قضاوت کند. چشم امید 90هزار جودو کار ایرانی به این دادگاه است و امیدواریم خدا کمک کند تا از این امتحان هم سربلند بیرون بیاییم.

 شاهدان؛خارجی ها به اضافه سه ایرانی!

برای من جای تاسف دارد که در این روزهای آخر می بینم سه ایرانی، علیه ورزش ایران باید شهادت بدهند و همچنان مصر هستند که این کار را انجام دهند. به نظر من این لکه سیاه این پرونده است. امیدوارم خدا کمک مان کند تا در مقابل مردم ایران رو سفید شویم.

 پیش بینی خیلی سخت است

همه چیز روز دادگاه مشخص خواهد شد و به حرف های شهود و  نظرهای آنها بستگی دارد. طبیعتا در این موضوع داورهایی هستند که تصمیم می گیرند.  همچنان می گویم امیدوارم داوران عادلانه قضاوت کنند. ما ناامید نیستیم. همان امیدی که طرف مقابل ما دارد، ما هم به همان اندازه امید داریم و با تمام قوا وارد جلسه دادگاه خواهیم شد. در این جلسه رئیس فدراسیون جهانی و دبیرکل در دادگاه حضور دارند و باید بگویم که هر نتیجه ای رقم بخورد ما آماده مذاکره هستیم و رایزنی خواهیم کرد.