آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۶
رسانه
۵
خبر

جشنواره سردار سلیمانی و مقاومت در خوزستان برگزار می شود

معاون امور استان های رسانه ملی گفت: 66 درصد برنامه های درنظرگرفته شده برای هفته دفاع مقدس مربوط به مراکز استانی صداوسیما است.

به گزارش جام جم، علی دارابی در نشست مشترک با رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و روسای دفاتر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در 40سالگی دفاع مقدس باید به سه نکته اساسی توجه داشت؛ نخست منظومه فکری و گفتمان دفاع مقدس و ماهیت و چرایی و چیستی آن که دراین خصوص باید به بازخوانی تاریخ جنگ به ویژه برای نسل جوان اهتمام ویژه داشت و دوم، ضرورت آسیب شناسی شیوه های غیرجذاب و غیرموثر در بیان ویژگی های دوران دفاع مقدس که در این برهه از زمان دارای اهمیت فراوانی است.

وی افزود: سومین اصل، بررسی نقش صداوسیمای مراکز استانی برای تحقق اهداف دفاع مقدس و برنامه های گرامیداشت آن است.

معاون امور استان های رسانه ملی با بیان این که گفتمان دفاع مقدس مبتنی بر خداباوری، شهادت طلبی، تقدم منافع جمعی بر منافع فردی و ولایت مداری و... است، گفت: دفاع از استقلال و مرزهای عقیدتی کشور و نظام اسلامی از دیگر اصول بنیادین دفاع مقدس به شمار می رود که لازم است در تبیین این گفتمان مورد تاکید قرار بگیرد البته توجه به این نکته هم ضروری است که این مولفه ها برای همه نسل ها به ویژه جوانان غرورآفرین و مایه سربلندی است. دارابی با اشاره به توافق صورت گرفته میان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با صداوسیمای استان ها عنوان کرد: قرارگاه مشترکی بر همین مبنا در مراکز استانی صداوسیما تشکیل می شود که ماموریت اصلی آن سامان دادن به امور و تولیدات مشترک است. رئیس ستاد 40سالگی دفاع مقدس سازمان صداوسیما افزود: معرفی الگوهای درست و جامع به نسل امروز امری حیاتی است البته در معرفی شهدا و الگوپردازی از شخصیت آنها نباید غلو کرد یا چهره ای قدسی و دست نیافتنی را به نمایش گذاشت زیرا شهدا هم آدم هایی عادی بودند که در کنار ما زندگی می کردند اما به تعبیر امام راحل، ره صدساله را یک شبه پیمودند.

وی با بیان این که 229 هزار و 149دقیقه محتوای ویژه هفته دفاع مقدس در قالب 21هزار و 813 عنوان برنامه پیش بینی شده است، گفت: در این بین سهم مراکز استانی بیش از 12 هزار و 513عنوان برنامه و حدود 142هزار دقیقه است؛ از این تعداد 9912عنوان برنامه در صدای استان ها، 12هزار و 83برنامه در سیمای استان ها و 800عنوان به همت فضای مجازی مراکز تولید شده است. دارابی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، قرار است هر مرکز هر شب جنگ شبانه ای را با محوریت دفاع مقدس روانه آنتن کند همچنین بر اساس تفاهم نامه ای بین استانداری و صداوسیمای مرکز خوزستان، جشنواره تولیدات رسانه ای سردار صلح و امنیت، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مقاومت، از این پس هر سال در این استان برگزار خواهد شد.