آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۶
رسانه: شبکه
۷

ویژه برنامه های مرکز بسیج صداوسیما در هفته دفاع مقدس

24 ویژه برنامه و 1395 دقیقه برنامه تولید مرکز بسیج صداوسیما به مناسبت هفته دفاع مقدس است.به گزارش جام جم، مرکز بسیج صداوسیما به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، ضمن نیازسنجی از مخاطبین و با رویکردی متنوع تولید برنامه هایی را ذیل پنج گروه رسانه ای خود در دستورکار قرار داده که به تفکیک موضوعات شامل 105 قسمت بوده و به این شرح هستند:

برنامه های تلویزیونی

ویژه برنامه مهمات: این مجله تصویری سعی دارد با نگاهی پدیدارشناسانه به دفاع مقدس مردم ایران از نظرگاه نسل چهارم انقلاب و با رویکردی تحلیلی به مهم ترین نبرد تاریخ معاصر ایران بپردازد و از جنبه های گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حقیقت و واقعیت دفاع مقدس را تشریح کند. «مهمات» در هفته دفاع مقدس از شبکه یک سیما روی آنتنخواهد رفت.

سرچشمه: فصل دوم برنامه تلویزیونی سرچشمه نیز در هفته دفاع مقدس با تغییرات جدید، روی آنتن شبکه پنج سیما می‎رود. این برنامه که به موضوعات تاریخی دهه 60 می پردازد، علاوه بر شبکه پنج سیما از دو شبکه چهار و خبر، بازپخش خواهد شد.

از شما چه پنهون: برنامه ای به تهیه کنندگی حمید مراوندی و محمدرضا رضائیان است که روایت های کوتاه و کمترشنیده شده درباره دفاع مقدس با خط مضمونی حماسه آفرینی است. این مجموعه قصد دارد محورهای گفتمانی دفاع مقدس را به صورت مختصر و جذاب روایت کند.

مستندها

شهیدانه زیستن: این مجموعه با ساختار نمایشی و محتوای مستند بر اساس برشی کوتاه (حدود پنج دقیقه) از زندگی شهدا که نشان دهنده لحظه ای کوتاه از روش و سبک زندگی این بزرگواران بوده، طراحی شده است. این اثر کوتاه مستند داستانی برشی کوتاه از زندگی یک قهرمان را برای ما روایت می کند که امروز نیز برای ما پیش می آید و بخشی از زیست شهیدانه را برای مخاطب قابل تجربه می کند.

ما همه: روایت هایی از کمک گروه های جهادی و... در حوزه های مختلف مرتبط با کرونا است که در هفته دفاع مقدس از شبکه سه سیما پخش می شود.

سریال و تیزر داستانی

تله فیلم اینجا خانه من است: به روزهای ابتدایی دفاع مقدس توجه دارد و فیلم از نگاه یک کودک عراقی روایت می شود.

این فیلم داستان ورود نیروهای بعثی به خرمشهر و مقاومت نیروهای مردمی، نظامی و انتظامی در برابر نیروهای مهاجم را روایت می کند.