آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۶
ورزش
۱۷

پرسپولیس - التعاون؛ امشب ساعت 22 و 30 دقیقه

جنگ برای پیروزی

رضا پورعالی

 «ما پرسپولیس هستیم و مثل همیشه برای پیروزی می جنگیم.» این شاید کلیدی ترین جمله یحیی گل محمدی در نشست خبری دیروز بود. قهرمان چهارگانه لیگ برتر فوتبال ایران  ساعت 22 و 30 دقیقه امشب، در ورزشگاه تازه تاسیس اجوکیشن سیتی شهر دوحه، مصافی حساس و سرنوشت ساز با التعاون عربستان خواهد داشت. التعاون تیم مطرحی در عربستان به شمار نمی رود اما همین که فعلا با 2 برد و 6امتیاز، در صدر جدول گروه C قرار دارد، یعنی بزرگترین تهدید برای صعود پرسپولیس به مرحله بعدی به شمار می آید. تیم یحیی اگر می خواهد معادلات گروه را به نفع خودش رقم بزند باید حداقل 4امتیاز از دو بازی متوالی خود با التعاون به دست آورد تا برای دو بازی پایانی امیدوارانه در کورس باقی بماند. خود یحیی هم می داند که کلید صعود، در تقابل با نماینده عربستان است: «بازی مهمی داریم. این بازی شبیه فینال است. در واقع همه بازی های ما به این شکل است. انگیزه بالایی برای این مسابقه داریم. می دانیم بازی سختی در پیش است. التعاون صدرنشین این گروه است و قطعا خودش را آماده این بازی کرده است. ما هم پرسپولیس هستیم و مثل همیشه برای پیروزی می جنگیم. خوشحالم که با این گروه از بازیکنان کار می کنم. همیشه قلب بزرگی داشتند و با روحیه بالا برای پیروزی کار می کنند.»

پرسپولیس در شرایطی به مصاف التعاون می رود که بعد از 5 فصل علی علیپور را در نوک پیکان هجومی خود ندارد. بازی در لیگ قهرمانان آسیا بدون علیرضا بیرانوند و مهدی ترابی هم در این دو فصل اخیر برای قرمزها سابقه نداشته است. حالا پرسپولیس با مدل فصل جدیدش باید به مصاف حریفان آسیایی برود. سرمربی قرمزها در واکنش به این موضوع می گوید: «درست است که دو مهاجم خود را از دست دادیم اما چند بازیکن خوب خریدیم که عاشق تیم هستند و برای سربلندی تیم تلاش می کنند. ما زمان کافی برای هماهنگی نداشتیم اما آنها انگیزه بزرگی دارند که در این تیم موفق شوند. ما در چند روز گذشته تمرینات خوبی داشتیم. به شخصه به این بازی ها امیدوارم. مهم این است که می دانم بازیکنانم برای کسب سه امتیاز این بازی با تمام وجود تلاش می کنند.»

نوراللهی: اهداف بزرگتری داریم، اما...

احمد نوراللهی، هافبک و کاپیتان دوم پرسپولیس هم که در نشست خبری پیش از دیدار تیمش با التعاون عربستان حضور داشت، از انگیزه بالای قرمزها برای پیروزی حرف زد: «در دو هفته ابتدایی یک امتیاز گرفتیم اما برای صعود از گروه به برتری در بازی های بعد نیاز داریم. برای رسیدن به هدفمان باید بجنگیم. انگیزه لازم را برای ادامه مسابقات داریم و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. دو بازی آینده با التعاون برای صعود از گروه تاثیرگذار است. تمام تلاش مان را به کار می بریم که از گروه صعود کنیم. اهداف بزرگتری داریم، اما باید ابتدا از گروه صعود کنیم تا راهمان برای ادامه کار هموار شود. قطعا برای خوشحالی هواداران می جنگیم.»