آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۷۴۴۵
سیاسی
۳

دیگه چه خبر

پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام آیت الله صانعی

   خبر اول اینکه، یک عضو شورای شهر تهران، پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام آیت الله صانعی را مطرح کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، محسن خلیل آبادی با اعلام طرح این پیشنهاد تصریح کرد که هنوز در مورد اینکه کدام خیابان به نام آیت الله صانعی نامگذاری شود، پیشنهادی مطرح نشده است. خلیل آبادی در خصوص مخالفت فرمانداری تهران با نامگذاری سه خیابان به نام مرحوم بازرگان، اعظم طالقانی و سهیل گوهری نیز گفت: نامگذاری معابر مصوبه شورا نیست، بلکه تصمیم شورا است و هیات تطبیق مصوبات فرمانداری فقط در مورد مصوبات می تواند ورود کند و حق ورود به تصمیمات را ندارد.

طرح سه فوریتی در راستای مقابله با اقدامات خصمانه امریکا به مجلس ارائه شد

  خبر دیگر اینکه،رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه در راستای مقابله با اقدامات خصمانه امریکا طرحی سه فوریتی به مجلس داده ایم، گفت: اگر امریکا بخواهد به صورت یکجانبه مکانیسم ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کند، این طرح، دولت را ملزم به مقابله به مثل با اقدامی نظیر کنار گذاشتن محدودیت های برجامی می کند. به گزارش خانه ملت، مجتبی ذوالنوری   افزود:   به واسطه این طرح در صورت قانون شدن، جمهوری اسلامی می تواند اورانیوم را در هر حجمی که نیاز فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشور باشد صورت داده و غنای آن را بالا برده و انباشت کند، همچنین می توانیم برای تولید سوخت هسته ای تا 90 هزار سو اقدام و آب سنگین را به هر میزان تولید و انباشت کرده و به فروش برسانیم. نماینده قم در مجلس خاطرنشان کرد: همچنین خواهیم توانست سانتریفیوژها را به میزان نیاز خود ساخته، نصب و فعال کنیم و اجرای پروتکل الحاقی را که به صورت داوطلبانه به خاطر برجام پذیرفتیم، متوقف کنیم.

دستگیری ابربدهکار مالیاتی با 11 میلیارد تومان بدهی

  دست آخر اینکه،  فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری یک ابربدهکار مالیاتی در کرمانشاه خبر داد که میزان بدهی وی به بیش از 111 میلیارد ریال می رسد.  به گزارش ایسنا، سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی پس از دریافت نام یک بدهکار مالیاتی، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد. ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در یکی از محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه شده و در عملیاتی حساب شده وی را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: فرد دستگیرشده در بازجویی ها عنوان کرد پس از دریافت کارت بازرگانی، آن را به شخص دیگری اجاره داده و تاکنون نیز بابت این کار مبلغ 400 میلیون ریال از آن شخص دریافت کرده است. طبق اعلام مراجع ذیصلاح، میزان بدهی مالیاتی این فرد به بیش از یکصدویازده میلیارد و 374 میلیون ریال می رسد.