آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۷۴۴۵
ایران زمین
۱۱

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: فرودگاه کنارک تا چند روز آینده بازگشایی می شود

چابهار- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با حضور در فرودگاه کنارک مسائل و مشکلات پیش روی تعطیلی این فرودگاه را به طور ویژه بررسی کرد.

به گزارش ایرنا، تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از برج مراقبت، دستگاه های کمک ناوبری، برج مراقبت پرواز و مرکز مدیریت سوخت فرودگاه کنارک بازدید کرد.

وی در این بازدید مسائل و مشکلات پیش آمده در تعطیلی فرودگاه کنارک را پی گیری کرد و قول مساعد داد که در روزهای آینده با رفع نواقص و هماهنگی با مسئولان مختلف کشوری، استانی و محلی چابهار - کنارک مجددا فرودگاه بازگشایی شده و پروازها به روال قبل باز گردد. یازدهم شهریور ماه فرودگاه کنارک بدون اطلاع رسانی به منطقه آزاد چابهار در نامه ای به شرکت های هوایی اعلام کرد که به دلیل نارسایی و پوسیدگی لوله های سوخت، پروازها تا اطلاع ثانوی در این فرودگاه تعطیل است و این فرودگاه از روز پنجشنبه 20 شهریور تعطیل و تمامی پروازها به مقصد چابهار لغو شد.

در 40 سال گذشته پایگاه شکاری نیروی هوایی کنارک به عنوان فرودگاه نظامی در چابهار مورد استفاده قرار گرفته که با چابهار فاصله ای حدود 50 کیلومتر دارد.