آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
صنعت و معدن
۳
روزشمار سومین همایش صنایع غیرآهنی

همایش غیرآهنی ها با پروتکل بهداشتی

سروش فولادچی (مدیر امور همایش های گروه رسانه ای «دنیای اقتصاد»)

 اهمیت بالای صنایع فلزات غیرآهنی همچون مس، آلومینیوم، سرب و روی، طلا و... و فناوری های وابسته در اقتصاد و تولید ناخالص ملی، بر کسی پوشیده نیست. اهمیت دوچندان این صنایع در سالیان گذشته، گروه رسانه ای «دنیای اقتصاد» را بر آن داشت تا با برگزاری «همایش چشم انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار» و بررسی پیوسته همه ابعاد این صنایع به شکل مستمر، چالش ها و مشکلات این حوزه ها را بررسی و در راستای رفع موانع توسعه آنها و همچنین تضارب آرای متولیان این صنایع گام بردارد.

در شرایط فعلی که تحریم ها شرایط اقتصادی سختی را خصوصا در راستای تامین ارز مورد نیاز بخش های مختلف کشور ایجاد کرده است، صنایع فلزات غیرآهنی همچون مس توانسته اند با توسعه صادرات، این مشکلات را در حد بسیار زیادی مرتفع کنند.

به تایید کارشناسان و فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی کشور، این رویداد تاثیری مثبت در برنامه ریزی های کلان این صنعت، با بسط آگاهی و تجمیع توانمندی های بومی کشور داشته است و از این رو برگزاری منظم و پیوسته آن توسط همه دست اندرکاران این حوزه امری مهم و ضروری است.

از طرفی شیوع بیماری کووید-19، برگزاری تجمعات و رویدادها را با مشکلاتی همراه کرده و عملا امکان گردهم آمدن صاحبنظران حوزه های تخصصی در قالب رویدادها را غیرممکن کرده است.

اهمیت بالای برگزاری پیوسته این رویداد و تاثیر آن بر صنایع فلزات غیرآهنی از یک سو و محدودیت های ایجاد شده متاثر از ویروس کرونا از سویی دیگر، دست اندرکاران برگزاری را بر آن داشت که در سال جاری، سومین دوره این رویداد را به شکلی جدید و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار دهند.

در این راستا در نظر گرفته شد تا این گردهمایی با حداقل شرکت کنندگان موثر همچون معاونان وزارت صمت و مدیران بزرگ ترین سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی به شکل فیزیکی و دیگر مخاطبان و شرکت کنندگان به شکل مجازی برگزار شود. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی مناسب مقرر شد حداکثر از 10 الی 15 درصد سالن برگزاری برای مشارکت کنندگان فیزیکی استفاده و تمهیدات و زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای مشارکت همزمان تا دو هزار نفر به شکل مجازی و آنلاین با امکان ارتباط دوسویه مجازی با سالن های همایش فراهم شود.

همچنین تجهیز محل برگزاری به امکاناتی همچون تونل ضدعفونی، تب سنج های الکترونیک و همچنین ارائه ماسک های استاندارد در نوبت های متعدد و بسته های ضدعفونی شخصی به هر یک از افراد از جمله مواردی است که برقراری کامل پروتکل های بهداشتی را برای برگزاری این رویداد مهم اقتصادی میسر کرده است.

به نظر می رسد با توجه به اظهارنظرهای کارشناسان حوزه سلامت درخصوص طولانی بودن زمان شکست این بیماری، همه فعالان حوزه های مختلف کسب و کار در کشور باید به منظور جلوگیری از رکود اقتصادی به جای تعطیل کردن فعالیت های اقتصادی، راهکارهای مناسب با رعایت موازین بهداشتی را جایگزین آن کنند.

دبیرخانه این رویداد آماده است تا نیازها و سوالات مخاطبان محترم این رویداد را برای اطمینان از ایمن بودن این رویداد، پاسخگو باشد.    

سومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار هفتم، هشتم و نهم مهرماه امسال برگزار خواهد شد و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می توانند با شماره تلفن های 6- 42710180 تماس بگیرند یا به وب سایت http://events.den.ir مراجعه کنند.