آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
کدال
۱۱

خبر

افزایش سرمایه شرکت های گروه زرین

گروه شرکت ها : عضو هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی کیمیا زنجان گستران از افزایش 200 درصدی سرمایه این شرکت از محل سود انباشته تا اواخر آذر خبر داد.

ایرج تاج الدین، سیاست اصلی گروه راحمایت و گسترش شرکت های معدنی استان های کشور در زمینه تامین مواد اولیه دانست. وی در یک نشست خبری افزود:فاز دوم پروژه مهدی آباد که 100 هزار تن به ظرفیت قبلی آن اضافه و در مجموع به ظرفیتی 150هزار تنی رسیده، آماده بهره برداری شده و به زودی وارد مرحله تولید خواهد شد.

در این جلسه ابراهیم جمیلی، رئیس هیات مدیره گروه صنعتی معدنی زرین نیز ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص نوسانات یک ماهه اخیر بازار سرمایه گفت: این حجم از نوسانات ناشی از اصلاح قیمت در بازار و تغییرات ناشی از هیجانات بازار است.

جمیلی در ادامه با اشاره به اینکه سهامدار عمده از این سهم حمایت خواهد کرد گفت: سهامداران حقیقی می دانند که این نوسانات گذراست و به جای خروج از سهام خود و گسترش هیجانات منفی، آرامش خود را حفظ می کنند و به زودی شاهد روزهای آرام بازار بورس و سرمایه خواهند بود.

در ادامه نشست خبری، حسین سلیمی عضو هیات مدیره شرکت زرین معدن آسیا نیز ضمن اشاره به اقدامات شرکت زرین معدن آسیا و طرح های سرمایه گذاری این شرکت خاطر نشان کرد: جلب اطمینان و صیانت از دارایی سهام داران برای گروه صنعتی معدنی زرین بسیار مهم بوده و این شرکت تاکنون اقدام به دریافت 3 مجوز خرید سهام خزانه از سازمان بورس کرده است.

وی افزود: افزایش میزان سرمایه زرین معدن آسیا نیز از 65 میلیارد تومان به 120 میلیارد تومان در حال اجراست و امیدواریم ظرف 3 ماه آتی شاهد این افزایش سرمایه به صورت جایزه سهام باشیم.

ایجاد منطقه جدید صنعتی از سوی چادرملو

دنیای اقتصاد : مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی از ایجاد منطقه جدید صنعتی خبر داد.

ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت های زیرمجموعه چادرملو، با اشاره به اشباع ظرفیت توسعه صنایع فولادی کشور گفت: شرکت بزرگی مانند چادرملو نمی تواند تنها متکی به فعالیت در حوزه معدن و فولاد باشد از این رو طرح مدونی تدوین شده که مسیر توسعه این شرکت مهم بورسی را برای 10 سال آینده برنامه ریزی کرده است.

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو افزود: در نظر داریم برای اجرای طرح های پایین دستی صنعت فولاد و سایر صنایع مرتبط، منطقه صنعتی چادرملو را در محور یزد به طبس اجرا کنیم و برای پیاده سازی این طرح بسیار مصمم و لازمه آن ایجاد هماهنگی و هم اندیشی با سایر شرکت ها است که بخش عمده سهام آنها متعلق به چادرملو است.

وی از اجرای برنامه های توسعه بخش در چادرملو خبر داد و گفت: در این منطقه صنعتی که قرار است با سرمایه گذاری چادرملو انجام شود در فاز اول، ساخت 3 واحد صنعتی بزرگ از جمله واحد سوپر مگامدول احیای مستقیم، کارخانه فروسیلیس و کارخانه آجر نسوز در دستور کار قرار گرفته است و به موازات آن، شرکت اکتشافات معدنی و چند واحد تامین کننده مواد مورد نیاز صنایع فولادی نیز احداث می شود. تقی زاده افزود: این منطقه صنعتی که قادر است چند هزار شغل جدید ایجاد کند، تضمینی برای سود آوری شرکت و امنیت خاطر سهامداران حقیقی و حقوقی در دراز مدت خواهد بود و به گونه ای طراحی می شود که نیاز کشور و استان یزد برای توسعه صنعت تا 50 سال آینده را پاسخگو باشد.

تقی زاده همچنین درخصوص اقدامات چادرملو در راستای مسوولیت اجتماعی گفت: یکی از تکالیف ما توجه به نیازهای توسعه پایدار در مناطق تحت فعالیت است که در این راستا نیز اقدامات قابل توجهی در دست اقدام داریم که شامل طرح تصفیه و انتقال آب خلیج فارس به استان یزد، ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی، ورزشی شهید قاسم سلیمانی (صنایع) در اردکان، ایجاد کمربند سبز در حاشیه جاده اردکان تا عقدا، تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی، ساخت مراکز علمی و آموزشی و چند طرح رفاهی، اجتماعی و فرهنگی دیگر است.