آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۴
جامعه
۱۰

خبر

وزارت بهداشت: تغییر سیاست پذیرش دستیاری تخصصی بیماری های زنان و زایمان صحت ندارد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت هرگونه تغییر در سیاست های پذیرش این رشته را تکذیب کرد.

به گزارش وبدا، معاونت آموزشی وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه ای به شایعات منتشر شده درخصوص پذیرش دستیاری تخصصی بیماری های زنان و زایمان (پذیرش مرد در برخی رشته محل های بیماری زنان) واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده است: پیرو ابهامات ایجاد شده درخصوص پذیرش دستیاری تخصصی بیماری های زنان و زایمان اعلام می شود همان گونه که در دفترچه شماره 1 پذیرش دستیاری به صراحت ذکر شده است دستیاران تخصصی بیماری های زنان و زایمان صرفا از بین بانوان متقاضی جذب خواهند شد و در این سیاست هیچگونه تغییری ایجاد نشده است بنابراین شایعات پخش شده در فضای رسانه ای در این زمینه بی اساس بوده و تکذیب می شود. 

تامین 80 درصد کیت های کرونا از شرکت های دانش بنیان و داخلی

رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع بیش از سه میلیون و 700 هزار کیت کرونا بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و مراکز درمانی دولتی طی 6 ماه امسال خبر داد.

به گزارش وبدا، مهدی یوسفی درباره آمار توزیع کیت های کرونا اظهار داشت: حدود 80 درصد خرید کیت های کووید 19 از شرکت های دانش بنیان و تولید داخل بوده است و با توجه به اینکه کشور با تحریم های ظالمانه مواجه است پشتکار و دانش علمی جوانان در این دوره حساس نشان از توانمند بودن آنها در عرصه های مختلف از جمله حوزه های پزشکی دارد. یوسفی با بیان اینکه بیش از دو میلیون و 160 هزار

کیت تشخیصی بین مراکز درمانی دولتی توزیع شده است، افزود: بیش از یک میلیون و 550 هزار کیت استخراج نیز در 6 ماه اول سال جاری برای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ارسال شده است. وی خاطر نشان کرد: تمامی کیت های خریداری شده توسط هیئت امنا دارای مجوزهای لازم از اداره کل تجهیزات پزشکی بوده و تاییدیه انستیتو پاستور را گرفته اند و از لحاظ کیفیت با کیت های خارجی برابر بوده و حتی در مواردی برتری دارند. 

ابربدهکار مالیاتی در دام پلیس کرمانشاه گرفتار شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری یک ابربدهکار مالیاتی در شهر کرمانشاه با تلاش پلیس امنیت اقتصادی خبر داد که میزان بدهی وی به بیش از 111 میلیارد ریال می رسد.

سرتیپ «علی اکبر جاویدان» اعلام کرد: پلیس امنیت اقتصادی پس از دریافت نام یک بدهکار مالیاتی، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در یکی از محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه شده و در عملیاتی حساب شده وی را دستگیر کردند. وی با بیان اینکه فرد دستگیرشده در بازجویی ها عنوان کرد پس از دریافت کارت بازرگانی، آن را به شخص دیگری اجاره داده و تاکنون نیز بابت این کار مبلغ 400 میلیون ریال از آن شخص دریافت کرده است، گفت: طبق قانون صاحب کارت بازرگانی مشمول پرداخت مالیات بوده و این فرد حتی پس از اجاره دادن کارت خود نیز باید نسبت به پرداخت مالیات اقدام می کرد که از این کار امتناع کرده بود. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: طبق اعلام مراجع ذیصلاح، میزان بدهی مالیاتی این فرد به بیش از 111 میلیارد و 374 میلیون ریال می رسد. وی همچنین از معرفی این ابربدهکار مالیاتی به دستگاه قضایی جهت صدور حکم لازم خبر داد.

322 راس دام قاچاق در مرزهای کرمانشاه کشف شد

جانشین فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه از کشف 322 راس دام قاچاق به همراه تعداد زیادی پوشاک و سیگار قاچاق در نوار مرزی شهرستان های پاوه و ثلاث باباجانی خبر داد.

سرهنگ «امیرهوشنگ نظری» اعلام کرد: شب سه شنبه مرزبانان پاوه حین حراست از مرزهای منطقه، به تعدادی قاچاقچی برخورد کردند که قصد انتقال تعداد زیادی احشام به خارج از مرزها را داشتند اما با دیدن نیروهای مرزبانی و رها کردن دام ها و بارهای خود متواری شدند. وی ادامه داد: مرزبانان پاوه در این ماموریت 173 راس دام به همراه 170 دست انواع پوشاک و 80 هزار نخ سیگار قاچاق کشف کردند. سرهنگ نظری تصریح کرد: ماموران هنگ مرزی ثلاث باباجانی نیز در ماموریتی دیگر موفق به کشف 150 راس دام قاچاق در نقطه صفر مرزی شدند. جانشین فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه ارزش محموله های قاچاق کشف شده در شهرستان های پاوه و ثلاث باباجانی را 10 میلیارد و 750 میلیون ریال عنوان کرد. وی در پایان با اشاره به شناسایی قاچاقچیان متواری از تلاش برای دستگیری آنها خبر داد

2 مامور انتظامی در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر مجروح شدند

ستاد انتظامی سیستان و بلوچستان در اطلاعیه ای اعلام کرد دو مامور نیروی انتظامی در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در شهرستان ایرانشهر مجروح شدند.

به گزارش ایرنا، یک کاروان مسلح با همراه داشتن مقادیری قابل توجه مواد مخدر قصد تحویل و تبادل آن را در حوالی ایرانشهر داشتند که به محض ورود به منطقه کمین ماموران انتظامی به ایست و اخطار آنها توجهی نکرده و ناجوانمردانه اقدام به شلیک به سمت ماموران انتظامی کردند که در این تیراندازی دو نفر از ماموران انتظامی مجروح شدند.

بلافاصله ماموران در اقدامی قاطعانه با مقابله به مثل و شلیک به سمت قاچاقچیان ضمن به هلاکت رساندن چهار قاچاقچی، موفق به توقیف دو دستگاه خودروی پژو 405 شده و مقادیری قابل توجهی موادمخدر، سلاح و مهمات جنگی را کشف کردند.

سرتیپ قاسم رضایی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی طی تماس تلفنی با مجروحان عملیات پلیس ایرانشهر از وضعیت جسمانی و روند درمانی آنها مطلع شد.

هلاکت 4 قاچاقچی مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: در عملیات مسلحانه و مشترک با پلیس سیستان و بلوچستان 911 کیلوگرم تریاک کشف و چهار قاچاقچی مواد مخدر به هلاکت رسیدند.

سرتیپ «عبدالله حسنی» اظهار داشت: با اقدامات و پیگیری های تخصصی و اطلاعاتی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، سرنخ هایی از انتقال یک محموله سنگین مواد در شرق کشور به دست آمد.

وی افزود: پس از بررسی های دقیق و فنی ماموران مبارزه با مواد مخدر استان سمنان و تجمیع اطلاعات به دست آمده، هماهنگی های لازم با پلیس سیستان و بلوچستان برای اجرای عملیات صورت گرفت.

وی تصریح کرد: سوداگران مرگ که با دو دستگاه سواری این محموله را حمل می کردند در میدان امام حسین(ع) شهرستان ایرانشهر، شناسایی شدند.

حسنی ادامه داد: قاچاقچیان به محض مشاهده پلیس اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردند که با واکنش ماموران انتظامی مواجه شدند.

 در این درگیری مسلحانه ، با شلیک دقیق ماموران انتظامی هر چهار قاچاقچی مواد به هلاکت رسیدند.

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: علاوه بر هلاکت چهار سوداگر مرگ ، دو دستگاه خودروی سواری توقیف و دو قبضه سلاح کلاش و تعداد قابل توجهی مهمات مربوط به آن نیز کشف شد.