آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
سیاست گذاری
۶

یک میلیون نفر بیمه بیکاری کرونا دریافت کردند

براساس آخرین آمار اعلامی مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکنون (بیست و پنجم شهریورماه) یک میلیون و 33 هزار نفر مستمری بیکاری کرونا دریافت کردند.

به گزارش «ایرنا» یکی از تبعات اقتصادی شیوع کرونا، بیکاری است. دولت برای حمایت از معیشت کسانی که بالاجبار در دوره شیوع کرونا کار خود را از دست داده اند، 5 هزار میلیارد تومان در نظر گرفت که با تزریق به صندوق بیکاری، صرف حمایت از کسانی خواهد شد که با تعطیلی مشاغل در اپیدمی کرونا از ادامه کار بازمانده اند. همچنین برای همین منظور سامانه ای به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir راه اندازی شد تا افراد درخواست خود را در آن ثبت کنند. پس از انجام پایش های لازم مشمولان شناسایی و پرداخت بیمه بیکاری برای سه ماه (اسفند، فروردین و اردیبهشت) پرداخت شد. براساس آخرین آمار اعلامی «مسعود بابایی» مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 249 هزار و 229 کارگاه و بنگاه اقتصادی متاثر از شیوع بیماری کرونا تعدیل نیرو داشتند. همچنین در مجموع 730 هزار و 902 نفر در دوره شیوع بیماری کار خود را از دست دادند.

 البته بیکاری این افراد به این شکل بوده که برخی در اسفند، فروردین و اردیبهشت بیکار شدند و برخی دیگر در ماه های بعد یعنی در فروردین و اردیبهشت از کار بیکار شدند. براساس این گزارش یک میلیون و 33 هزار مورد بیمه بیکاری پرداخت شده است.