آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۸
حوادث
۱۰

رخداد

دستگیری سارق خودروهای مسافرکش

سارق خودروهای مسافرکش بین شهری با 20 فقره سرقت دستگیر شد. سردار حاجی محمد مهدیان نسب، گفت: درپی چندین فقره سرقت از خودروهای مسافرکش بین شهری در سطح شهرستان دورود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرارگرفت.  او افزود: ماموران با تشکیل اکیپ های ویژه و اقدامات اطلاعاتی سارق مدنظر را در سطح شهرستان دورود شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران با تشکیل اکیپ های ویژه و اقدامات اطلاعاتی متهم مدنظر را در دورود شناسایی و دستگیر کردند، اظهار کرد: سارق با دربست گرفتن خودروهای مسافرکش بین شهری پس از رسیدن به محل های خلوت با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت گوشی موبایل، وسایل داخل خودرو و وجه نقد رانندگان می کرد.

فرمانده انتظامی لرستان تصریح کرد: متهم در تحقیقات صورت گرفته و مواجه شدن با دلایل و مستندات پلیس به 20 فقره سرقت به عنف از رانندگان بین شهری اعتراف کرد و تعدادی از مال باختگان شناسایی شدند.

سردار مهدیان نسب با توصیه به رانندگان مسافرکش گفت: رانندگان در سوارکردن مسافران بین شهری باید نهایت دقت را بکنند و از سوارکردن مسافرانی که کرایه غیر معمول پیشنهاد می دهند، خودداری کنند و هرگونه موارد مشکوک را به پلیس 110 اطلاع دهند.

دستگیری کلاهبردار 80میلیاردی

فرمانده انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری فردی به اتهام کلاهبرداری 80میلیاردریالی به دست ماموران پلیس آگاهی شهرستان سلطانیه خبر داد.

سردار رحیم جهانبخش اظهار کرد: در پی شکایت مسئول باربری شهرستان سلطانیه مبنی بر بارگیری هزار و 530 کارتن سیگار به ارزش 80 میلیارد ریال از سوی راننده یک دستگاه کامیون و سرقت بار و فروش آن به فردی دیگر رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان سلطانیه قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: با انجام اقدامات ویژه و علمی کامیون استفاده شده در حمل و جابه جایی سیگار در یکی از بیابان های پایتخت بلاصاحب کشف و به پارکینگ انتقال داده شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از تلاش های شبانه روزی و با بهره گیری از تجهیزات پلیسی و علمی، ضمن شناسایی یکی از توزیع کنندگان عمده محصولات دخانی در شرق استان تهران با همکاری او، نفرات دخیل در امر حمل و جابه جایی و فروشنده سیگارهای سرقت شده شناسایی و با همکاری پلیس آگاهی پایتخت دستگیر و به بزه انتصابی اعتراف کرد.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه عامل اصلی کلاهبرداری با وعده های پوشالی به عده ای ضمن خرید خودرو به نام آنان و استفاده از مدارک هویتی آنها در افتتاح، برداشت و جابه جایی وجه، اقدامات مجرمانه خود را انجام می داد، گفت: این متهم دستگیر و با صدور قرار 170 میلیاردریالی روانه زندان مرکزی شده است.