آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۸
ورزش
۱۱
پارالمپیک

پارالمپیک توکیو حتما برگزار می شود

محمد تابع، دبیر اجرائی کمیته ملی پارالمپیک از برگزاری قطعی بازی های پارالمپیک 2020 توکیو که به خاطر کرونا به سال آینده موکول شده، خبر داد. او دیروز در نشست خبری خود که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: طبق اعلام کمیته بین المللی پارالمپیک، بازی های توکیو به طور حتم سال آینده برگزار می شود و همین مسئله امید و انگیزه ها را برای ورزشکاران زنده کرد. هفته گذشته جلسه ستاد بازی های پارالمپیک برگزار شد و با مصوباتی همراه بود. این مصوبات تقریبا در راستای مصوبات قبلی بود مثل اینکه صرف کسب سهمیه به منزله اعزام نیست و ورزشکاران صاحب سهمیه حتما باید در گروه های مدنظر به لحاظ مدال آوری باشند تا اعزام آنها قطعی شود.

 دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود و در پیش بودن فصل سرما شرایط ویژه ای برای اردوها در نظر گرفته شده، ادامه داد: البته شروع اردو منوط به کسب مجوز لازم است. در این صورت هزینه لازم برای اردو به فدراسیون های مربوطه داده می شود تا اردو در شهرهای با وضعیت سفید یا زرد برگزار شود. برای اعزام ورزشکاران به شهر محل برگزاری اردو و بابت هر یک از آنها دو صندلی رزرو می شود، در محل اسکان ورزشکاران هم رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.

 به گفته تابع عمل به مصوبه قبلی مبنی بر پرداخت حقوق ماهانه به ورزشکارانی که شانس مدال نقره و برنز هستند یا در گروه چهارم قرار دارند، از نیمه دوم اجرا می شود. او در این زمینه افزود: تا امروز حقوق ورزشکاران شانس مدال طلا پرداخت شده و از نیمه دوم هم پرداخت حقوق ورزشکاران سه گروه دیگر را آغاز می کنیم.  او درباره موضوع استخدام ورزشکاران پارالمپیکی و انتقادات مطرح از سوی برخی از آنها نیز گفت: آیین نامه استخدامی برای ورزشکاران داریم که مصوبه دارد، باید تلاش شود تا در صورت امکان و به نفع برخی ورزشکاران جوان تر، تغییراتی در این آیین نامه اعمال شود. پیگیر این مسئله هستیم.

 تابع درباره جانشین راضیه شیرمحمدی، ورزشکار فقید تیراندازی با کمان که سال گذشته فوت شد و سهمیه پارالمپیک را گرفته بود، اظهار کرد: در بسیاری از رشته ها سهمیه به نام ورزشکار نیست و به اسم کشور است. در واقع این شانس برای نفرات دیگر وجود دارد. البته ملاک اعزام، کسب سهمیه نخواهد بود. به هر حال فدراسیون تیراندازی با کمان و کادر فنی تیم ملی اگر شخص دیگری را پیدا کنند که ملاک های لازم را داشته باشد، در اعزام قرار خواهد گرفت.