آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
خبر
۸

سایه روشن

دلیل برگزاری مراسم عزاداری بیت رهبری بدون حضور عزاداران

تسنیم نوشت : سعید نمکی، وزیر بهداشت در مورد چرایی برگزاری مراسم عزاداری بیت رهبری بدون حضور عزاداران، ضمن قدردانی از حمایت های مقام معظم رهبری، با بیان اینکه به مقام معظم رهبری عرض کرده بودیم تعداد محدودی عزادار می توانند در حسینیه ای که ایشان حضور دارند حاضر باشند، گفت: ایشان فرمودند که «چون کارشناسان گفته اند مراسم نباید در فضای مسقف برگزار شود، من مکلف به رعایت پروتکل ها هستم.»

خطای یک تا دو درصدی در پیامک های بدحجابی

دنیای اقتصاد : به دنبال گزارش هایی مبنی بر ارسال پیامک های بدحجابی اشتباه برای بسیاری از شهروندان تهرانی و مراجعه آنها به پلیس امنیت اخلاقی واقع در خیابان وزرای تهران که منجر به ترافیک سنگین در این منطقه شده است، رئیس پلیس تهران میزان خطای صورت گرفته در این طرح را یک یا دو درصد اعلام کرد و گفت: در یک طرح گسترده که در کل کشور انجام می شود، ممکن است خطا یا اشتباه هم وجود داشته باشد. به گزارش انتخاب سردار رحیمی درباره خطا در پیامک های حجاب گفت: گاهی ممکن است یک اشتباه رایانه ای در ثبت شماره پلاک رخ بدهد یا ممکن است وقتی همکاران ما شماره پلاک یک ماشین را با چشم می بینند، در نوشتن آن یک شماره بالا و پایین بشود که این اشتباهات طبیعی است و عجیب نیست، کار توسط انسان انجام می شود و امکان اشتباه وجود دارد.

نظر برادر قاضی منصوری در مورد احراز هویت جسد

ایلنا نوشت : برادر قاضی منصوری با اشاره به آخرین وضعیت این پرونده درخصوص تحویل جسد برادرش گفت: هیچ یک از اعضای خانواده از طریق بدن پیمایی و احراز هویت نتوانستیم هویت ایشان را شناسایی کنیم و فقط استناد ما جهت تحویل جسد، نامه کتبی است که پزشکی قانونی بعد از گرفتن آزمایش DNA به دادسرای جنایی ارسال کرد.وی گفت: پس از اعلام نظر تخصصی پزشکی قانونی پیکر برادرم در مشهد خاکسپاری شد؛ در مجموع صرفا با اعلام کتبی پزشکی قانونی مبنی بر مثبت بودن آزمایش DNA جسد را تحویل گرفتیم. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شخصی همراه غلامرضا منصوری بوده است یا خیر، گفت: در طول مدتی که با برادرم در ارتباط بودیم، هیچ زمانی اعلام نکرد که کسی او را همراهی می کند.

آخرین وضعیت شیخ حسین انصاریان

ایرنا نوشت : پیرحسین کولیوند، رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء از روند رو به بهبود وضعیت جسمانی شیخ حسین انصاریان واعظ معروف که از چند روز پیش به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده است، خبر داد.

ابتلای دو نماینده مجلس به کرونا

همچنین علیرضا منادی سفیدان، نماینده تبریز  و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شد. او برای گذراندن دوره بیماری در منزل قرنطینه شد.در خبری دیگر به گزارش «ایسنا» نایب رئیس مجلس به ویروس کرونا مبتلا شد. در پی مثبت شدن تست کرونای علی نیکزاد، وی برای گذراندن دوره بیماری در منزل قرنطینه شد.