آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۷
سیاست
۲

برگزاری 26 هزار و 501 برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس

رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در نشست خبری گفت: درمجموع 26 هزار و 501 برنامه در سطح کشور به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کشور برگزار می شود.

سردار بهمن کارگر ضمن گرامیداشت یاد شهدای والامقام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مدافع حرم به ویژه سردار  شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: برنامه سالگرد دفاع مقدس از سوم خرداد امسال آغازشده و در قالب 43 هفته تا 29 اسفند ادامه می یابد و 505ستاد در کشور در این رابطه فعا لند.

وی افزود: 1061 برنامه در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسط ارگان های مختلف نظامی، 36 برنامه عقیدتی سیاسی، 381برنامه ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 278برنامه، نیروی انتظامی 80 برنامه، وزارت دفاع  65 برنامه و33برنامه دانشگاه دفاع ملی برگزار می شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: هشت موزه در هشت استان در این هفته افتتاح  و همچنین نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس در مکان باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

وی افزود: امسال رژه در تهران و خلیج فارس نداریم و مراسم تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مدافع حرم برگزار می شود.

کارگر اظهار کرد: در بیش از 50 کشور دنیا نمایشگاه بین المللی دفاع مقدس برگزار می شود و سازمان فرهنگ و ارتباطات در حوزه دفاع مقدس با رایزنی فرهنگی سعی دارد نمایشگاه بین المللی برگزار کند. در ژاپن با کمک سفیر ایران این اقدام صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری این الگوی دفاع مقدس به درد کشور ها هم می خورد.

کارگر ادامه داد: صداوسیما 21 هزار و 813 برنامه اعلام کرده که از سوی معاونت های سیما، صدا، سیاسی، امور استان ها، برون مرزی و مرکز بسیج اجرا می شود.

وی اظهار کرد: مطالبه مقام معظم رهبری این بود که ما در حوزه محصولات فرهنگی به ویژه کتاب باید به صد برابر ارتقا پیدا کنیم. بر اساس آمار وزارت ارشاد در سال 94 سهم کتب دفاع مقدس درمجموع عناوین کتب به چاپ رسیده 5/3 درصد بود و سال 98به 19 درصد رسیده است که با اقدام جهادی در سراسر کشور از آمار سال 98، 11درصد متعلق به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سراسر کشور است.

کارگر تاکید کرد: رسانه ملی 229 هزار و 149دقیقه در مورد دفاع مقدس تا پایان امسال برنامه خواهد داشت.