آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
اقتصادی
۴

هیئت رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت: عدم معرفی وزیر صمت به هر دلیلی توجیه ناپذیر است

هیئت رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت ایران طی بیانیه ای از عدم معرفی وزیر صمت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، اواخر اردیبهشت ماه، رئیس جمهور با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و رضا رحمانی را کنار گذاشت؛ مدرس خیابانی هم بعد از حدود سه ماه، در 22 مرداد برای جلب رای اعتماد نمایندگان به مجلس معرفی شد، اما برخلاف انتظارها، نتوانست رای اعتماد مجلس را به دست آورد تا بعد از آن، جعفر سرقینی، به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شود.

حالا بیش از یک ماه از اداره وزارت صمت با سرپرست دوم می گذرد! اما هنوز خبری از معرفی وزیر نیست تا بلاتکلیفی این وزارتخانه عریض و طویل به چهار ماه برسد. از همین رو، هیئت رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت ایران طی بیانیه ای نسبت به احتمال افزایش مشکلات تولیدکنندگان و نابسامانی ها در صورت ادامه این روند هشدار داده و از رئیس جمهور خواسته معرفی وزیر صمت را به عنوان اولین دغدغه و اولویت کاری خود تلقی کند.

در این بیانیه خطاب به رئیس جمهور آمده: چنانچه مستحضرید مهمترین وزارتخانه اقتصادی با بیش از 17 شرکت و سازمان زیر مجموعه که نقش تعیین کننده ای در سیاست گذاری و تنظیم مناسبات اقتصادی خرد و کلان کشور دارد بیش از چهار ماه است که بدون وزیر و با سرپرست اداره می شود. به طور حتم ادامه این روند حاصلی جز معطلی و افزایش مشکلات تولیدکنندگان و نابسامانی ها و بلاتکلیفی مدیران و کارشناسان وزارتخانه و اخلال در فعالیت های مهم وزارتخانه مذکور و فرصت سوزی به طور مستقیم و نیز اثر منفی ثانویه در کارکرد سایر وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و خصوصی ذی ربط را در پی نخواهد داشت. جناب آقای رئیس جمهور، لطفا عنایت بفرمایید که عدم معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت آنهم در بازه زمانی طولانی و این مقطع حساس، به هر دلیل که باشد توجیه ناپذیر و حاوی پیام منفی و بسیار نگران کننده برای فعالان اقتصادی است.

در این بیانیه ذکر شده است: این تشکل فراگیر صنعتی و معدنی، ضمن ابراز تاسف عمیق از عدم معرفی وزیر صمت طی ماه های گذشته، از جنابعالی استدعا دارد شخصا این موضوع را به عنوان اولین دغدغه و اولویت کاری خود تلقی و هرچه سریعتر نسبت به معرفی گزینه نهایی وزارت صمت از بین مدیران شایسته و کارآمد و بی حاشیه دارای حسن سابقه به مجلس شورای اسلامی اقدام فرموده و بیش از یکصد هزار واحد تولیدی، صنعتی و معدنی کشور را از بلاتکلیفی رها فرمایید.