آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
اقتصادی
۴

رئیس دفتر رهبر انقلاب: بسیاری از مردم در پرداخت اجاره خانه خود وامانده اند

رئیس دفتر رهبر انقلاب با بیان اینکه بسیاری از مردم در پرداخت اجاره خانه های خود وامانده اند، اظهار کرد: حکومت اگر به اندازه کافی مسکن تولید کند، بخشی از این مشکلات حل می شود.

به گزارش خبرگزاری ها، محمد محمدی گلپایگانی، دیروز در مراسم معارفه حسین روحانی نژاد نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مردم در پرداخت اجاره خانه های خود وامانده اند، گفت: عده ای هم بی انصاف، سودجو و فرصت طلب هستند که به مردم رحم نمی کنند. حکومت اگر به اندازه کافی مسکن تولید کند، بخشی از این مشکلات حل می شود.

وی بنیاد مسکن را خاکریز اول حوادث دانست و افزود: هر جا زلزله یا سیل می آید بنیاد مسکن حضور دارد. حضرت امام (ره) وقتی تشکیل بنیاد مسکن را داد، دستور راه اندازی حساب 100 امام را هم صادر کرد که این حساب تاکنون برکات زیادی داشته است. هیچ حکومتی در دنیا سراغ نداریم که تا این حد با مردمش مهربان باشد.

رئیس بنیاد مسکن هم در این مراسم بیان کرد: از سال 91 تاکنون یک میلیون و 230 هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده و زلزله زده را به اتمام رسانده ایم و 250 هزار واحد نیمه تمام است که به زودی به اتمام می رسانیم. امسال تلاش می کنیم 310 هزار واحد مسکونی طبق برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم آغاز و به اتمام برسانیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا تابش با اشاره به اینکه از مجموع آنها این واحدها که بخش عمده آنها کاربری مسکونی است، تاکید کرد: 506 هزار واحد مسکونی در مناطق آسیب دیده را بازسازی و نوسازی کرده ایم، بخشی از این واحدها تعمیراتی و بازسازی بوده است.

وی همچنین به وضعیت مسکن های روستایی هم اشاره کرد و گفت: ساخت واحدهای مسکن روستایی به جای خوبی رسیده و امروز اجرای این واحدها با یک سیل و زلزله جدید دچار خسارت نخواهند شد.

رئیس بنیاد مسکن اضافه کرد: از 5 میلیون واحد مسکونی، دو میلیون و 70 هزار واحد مسکونی نوسازی شده و 50 تا 60 هزار واحد مسکونی هم در دست اجرا داریم در صدد هستیم سالیانه ساخت 200 هزار واحد مسکونی را به اتمام برسانیم.

تابش توضیح داد: در بافت های فرسوده اطراف شهرها هم طرح بزرگی را آغاز کرده ایم و برای 10 هزار واحد مسکونی در این مناطق از جمله سیستان و بلوچستان تسهیلات ارزان قیمت را پرداخت خواهیم کرد.

وی یادآور شد: ساخت مسکن مهر در شهرهای کوچک بر عهده ما بوده به صورت کامل پرونده آنها را بسته ایم. ساخت سالیانه 10 هزار واحد مسکن مهر را در دستور کار خود قرار داده بودیم که دو سال پیش پرونده آنها را بستیم. رئیس بنیاد مسکن عنوان کرد: تنها سه هزار واحد مسکن مهر مشکل حقوقی داشتند که به محض رفع مشکل آنها، اجرا را به اتمام خواهیم رساند.