آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
ورزشی
۹

آخرین اخبار از لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی

در حالی که قرعه کشی لیگ برتر کشتی آزاد با 10 تیم انجام شد، این رقابت ها با حضور 6 تیم برگزار می شود.

در روز 29 مرداد ماه جلسه قرعه کشی لیگ های برتر آزاد و فرنگی با حضور نمایندگان باشگاه ها به انجام رسید. طبق قرعه کشی صورت گرفته، در گروه «الف» تیم های دانشگاه آزاد اسلامی، استقلال تهران، نفت و گاز کرمانشاه، هیئت کشتی گلستان و شهرداری بجنورد قرار گرفتند. گروه «ب» را نیز تیم های بازار بزرگ، هیئت کشتی قائمشهر، پاس تهران، ستارگان ساری و ویزازون تشکیل دادند. با این وجود در هفته های گذشته شاهد ادغام و انصراف برخی تیم ها از حضور در لیگ بودیم. به این ترتیب اکنون 6 تیم قرار است در لیگ برتر آزاد حضور داشته باشند.

خبر دیگر از لیگ اینکه در پی اعتراض برخی تیم ها نسبت به برگزاری لیگ برتر فرنگی در سه گروه و معایب آن، گروه بندی این رقابت ها تغییر کرد. در مراسم روز بیست و نهم مرداد ماه که لیگ برتر آزاد و فرنگی با حضور نمایندگان باشگاه ها قرعه کشی شد، تصمیم بر این گرفته شد که لیگ فرنگی در سه گروه به انجام رسد. با توجه به اینکه 11 تیم برای شرکت در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده بودند دو گروه 4 تیمه و یک گروه سه تیمه شده بود که این اعتراض شدید تیم هیئت کشتی یزد که در گروه سه تیمه قرار گرفته بود را به همراه داشت.

در پی این اعتراض، لیگ فرنگی به دو گروه تقسیم شد. بر این اساس در گروه اول تیم های هیئت کشتی یزد، سیرجان، آریو برزن بهبهان، فولاد اکسین خوزستان و رعد پدافند حضور خواهند داشت. تیم های گروه دوم را نیز بازار بزرگ، دانشگاه آزاد اسلامی، شهدای مدافع حرم، صبانور کردستان و احتشام گستر تشکیل خواهند داد. قرار است دور رفت این رقابت ها مهر ماه به انجام رسد.