آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
اخبار کشور
۹

خبر

جانباز شهید در گلزار شهدای مشهد آرام گرفت

غلامرضا کامیاب، جانباز 70 درصد و روشندل مشهدی دیروز (چهارشنبه) در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) این شهر در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

این جانباز سرافراز 25 شهریور ماه جاری بر اثر ایست قلبی، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

پیکر پاک وی پس از ادای احترام مسئولان، در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) مشهد، در جوار یاران شهیدش آرام گرفت.

جانباز 70 درصد غلامرضا کامیاب در 19 اسفند 1342 متولد شد و در 15 تیرماه 1362 در کردستان براثر برخورد با مین و اصابت ترکش از ناحیه دو چشم نابینا و به مقام رفیع جانبازی نایل آمد.

کرمانشاه هشتمین شهید مدافع سلامت را تقدیم کرد

جامعه سلامت کرمانشاه پس از «پیام رحمانی» پرستار بیمارستان امام رضا(ع)، «عذرا ابراهیمی» کمک پرستار بیمارستان آیت الله طالقانی نیز در راه دفاع از سلامت مردم تقدیم کرد.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این ارتباط به ایرنا گفت: خانم ابراهیمی از همکاران زحمتکش کمک پرستار در بخش کرونا بیمارستان طالقانی بعد از تحمل یک هفته بیماری عصر سه شنبه در آی سی یو بیمارستان آیت اله طالقانی بر اثر کرونا درگذشت.

از دست دادن دو همکار ایثارگر به فاصله کمتر از 24ساعت، موجب آزردگی و تالم در میان رزمندگان خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا شد.  با بیم شیوع گسترده ویروس در پاییز و احتمال موج نگران کننده بیماری مسئولان و سیاست گذاران باید نظارت ها و مراقبت های خود را در سطوح مختلف جامعه گسترش داده و با خاطیان و تهدیدکنندگان جان مردم با جدیت برخورد کنند.

دکتر مهرداد نوروزی، دکتر آرش پرنو، دکتر میلاد حسینی، دکتر محمدرضا سمیعی، دکتر بهمن اسمی و دکتر علی اصغر ثابت صالحی دیگر شهدای سلامت استان کرمانشاه هستند.

خانواده داروساز میاندوآبی 365 میلیون ریال به حوزه سلامت اهدا کردند

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: خانواده مرحوم «دکتر سیدمنوچهر معینیان» از داروسازان این شهرستان، 365 میلیون ریال به حوزه سلامت اهدا کردند.

سهراب حیدری ،  در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مرحوم معینیان داروساز و موسس نخستین داروخانه در میاندوآب بود، اظهار داشت: فرزندان آن مرحوم این میزان کمک مالی را طی دو مرحله به حساب خیران این شهرستان واریز کردند. وی با قدردانی از عمل خداپسندانه این خانواده خیر افزود: مبلغ اهدایی از سوی خانواده مرحوم «دکتر معینیان»، برای خرید یک دستگاه «RO پرتابل» برای بخش دیالیز بیمارستان عباسی میاندوآب اختصاص یافت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب بیان کرد: همچنین در روزهای گذشته یکی از همکاران شبکه بهداشت و درمان 20 میلیون ریال و پدر وی به نام «ایوب کنعانی» 10 میلیون ریال به حوزه سلامت این شهرستان کمک نقدی اهدا کردند. وی اضافه کرد: همچنین خانواده نیک اندیش مرحومه «خدیجه بابایی» 50 میلیون ریال به شبکه بهداشت و درمان اهدا کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب با بیان اینکه این مبالغ اهدایی نیز جهت  ساخت پایگاه فوریت امداد جاده ای در مسیر میاندوآب - تبریز هزینه می شود، گفت: در این راستا با هماهنگی های انجام شده و با حضور در نزد برخی از خیران نیک اندیش شهرستان، لوح های سپاس از طرف شبکه بهداشت و درمان میاندوآب برای نیکوکارانی که به هر نحوی در بحران کرونا این مجموعه را یاری کردند، تقدیم شد. دکتر معینیان طی ماه های اخیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

ریزش آوار جان 2 کارگر را گرفت

رئیس هلال احمر دماوند گفت: ریزش آوار خاکبرداری به داخل یک کانال تاسیساتی در مجتمع برف شهر آبعلی جان دو نفر را گرفت و دو نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

سعید طاهری، در گفت وگو با ایرنا افزود: حدود ساعت 11 صبح دیروز یک مورد گزارش حادثه ریزش آوار خاکبرداری در این مجتمع گزارش شد و عوامل امدادی هلال احمر و اورژانس 115 به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: متاسفانه کارگران داخل کانال بر اثر این حادثه زیر آوار گرفتار شدند و تلاش نیروهای امدادی به نجات جان دو نفر از مصدومان حادثه منجر شد و دو نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

عضو انجمن داروسازان ایران: هیچ واکسن آنفلوآنزایی به داروخانه های کشور داده نشده است

عضو انجمن داروسازان ایران گفت: هنوز هیچ واکسن آنفلوآنزایی به داروخانه های کشور تحویل داده نشده است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته روند تحویل و توزیع آن بناست از ابتدای مهرماه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شود.

علیرضا شهریاری، در گفت وگو با ایرنا افزود: سال گذشته یک میلیون و 800 هزار دوز واکسن آنفلوآنزا در کشور وارد و توزیع شد که امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا واردات 16 میلیون دوز واکسن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: این واکسن های آنفلوآنزا از کشورهایی چون کره و روسیه وارد خواهد شد و نرخ مصوب آن برای مصرف کننده 400 هزار ریال تعیین شده است.

رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا کادر درمانی و بهداشتی به ویژه افراد درگیر با کرونا، سالمندان و افراد با بیماری های زمینه ای، مادران باردار، زندانیان و کارکنان مشاغل پرخطر تعیین شده است.

شهریاری افزود: همه افراد و گروه های سنی نیازی به دریافت واکسن آنفلوآنزا ندارند و این واکسن برای استفاده گروه های پرخطر توصیه می شود و مردم در این خصوص اضطراب و نگرانی نداشته باشند.

وی ادامه داد: از مردم تقاضا می کنیم برای تهیه واکسن آنفلوآنزا به داروخانه ها مراجعه نکنند چرا که هنوز واکسنی در بین داروخانه ها توزیع نشده است و در شرایط کنونی برای مدیریت تقاضا و پیشگیری از حوادث احتمالی، داروخانه ها نیز اقدام به ثبت نام از متقاضیان نکنند.

فوت چهارمین پزشک مدافع سلامت اصفهان

دکتر حسن ابن شهیدی، متخصص قلب و عروق چهارمین پزشک مدافع سلامت اصفهان پس از جدال دو هفته ای با بیماری کووید19 جان خود را از دست داد.

دکتر سید حسن ابن شهیدی از پزشکان بازنشسته تامین اجتماعی استان اصفهان بود که در مطب و بیمارستان های خصوصی فعالیت می کرد. این پزشک متخصص دو هفته گذشته به بیماری کووید19 مبتلا شد که متاسفانه روز سه شنبه در بیمارستان الزهرا(س) فوت کرد.

پیکر این شهید مدافع سلامت امروز (پنج شنبه 27 شهریورماه) طی مراسمی از مقابل بیمارستان الزهرا(س) اصفهان تشییع شده و در گلستان شهدای این شهر خاکسپاری می شود.

قم به وضعیت فوق قرمز کرونایی رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: هم اکنون پیک جدیدی را مشاهده می کنیم و باید قم را در وضعیت فراتر از قرمز لحاظ کنیم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا قدیر ، اظهار کرد: چند هفته است که وضعیت کرونایی قم به گونه ای است که روزانه بین 40 تا 50 نفر از مبتلایان به کرونا بستری می شدند، اما طی 24 ساعت گذشته شاهد افزایش مراجعات سرپایی هستیم.

وی افزود:92 نفر از همشهریان قمی در روز چهارشنبه نوزدهم شهریور بستری شدند و تعداد بستری شدگان مبتلا به کرونا به حدود 440 نفر رسید.

قدیر ، عنوان کرد: هم اکنون دو هفته بعد از تعطیلات، تجمعات و مسافرت ها پیک جدیدی را مشاهده می کنیم و از روز چهارشنبه 19 شهریور باید قم را در وضعیت فراتر از قرمز لحاظ می کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: مهمترین توصیه ما شرکت نکردن در تجمعات و استفاده از ماسک و نیز غیر حضوری کردن آموزش در مدارس است که امیدواریم مردم استان قم به این امر توجه ویژه کنند.

بانوان ایرانی مقیم ایتالیا یک زندانی را در همدان آزاد کردند

همدان- خبرنگار کیهان:  مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: با کمک بانوان ایرانی مقیم ایتالیا زن 42 ساله از زندان همدان آزاد شد.

یدالله روحانی منش بیان کرد: یک زن همدانی چندی پیش با دریافت تسهیلات بانکی اقدام به راه اندازی یک خیاطی کرده بود که به علت ناتوانی در پرداخت اقساط با شکایت ضامن راهی زندان شد.

وی اضافه کرد: این زندانی به علت بدهی 25 میلیون تومانی از دی ماه سال گذشته راهی زندان شد که به دنبال مذاکرات صورت گرفته پنج میلیون ریال از این بدهی توسط شاکی بخشیده شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار داشت: با کمک بانوان ایرانی مقیم ایتالیا با عنوان گروه «دل یار» بخشی از بدهی این زندانی تامین و زمینه آزادی او فراهم شد.

یدالله روحانی منش یادآوری کرد: پیش از این نیز بانوان ایرانی مقیم ایتالیا زمینه آزادی دو زندانی را فراهم کردند که در یک پرونده یک زن جوان به علت دریافت تسهیلات بانکی و راه اندازی مغازه لوازم بهداشتی بدهکار و زندانی شده بود که با کمک گروه «دل یار» از زندان آزاد شد.

وی ادامه داد: در عین حال یک مرد 40 ساله برای رفع گره از کار دوستش چک وی را ضمانت کرده بود که همکار و دوست او به جای پرداخت وجه چک متواری و این فرد هم با کمک بانوان مقیم ایتالیا سال گذشته از زندان آزاد شد. وی گفت: با کمک خیران نیک اندیش 42 زندانی جرائم غیرعمد همدان از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه آزاد شدند و تلاش ها برای آزادی دیگر زندانیان ادامه دارد. در حال حاضر 307 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های همدان به سر می برند که هشت تن از آنها زن هستند. 

اولیای دم از قصاص قاتل فرزندشان گذشتند

رئیس دادگستری داراب گفت: پرونده قتل مرحوم مهدی شیردل در دستور کار شورای حل اختلاف شهرستان قرار گرفت و با رضایت اولیای دم، قاتل که در زندان عادل آباد شیراز منتظر قصاص بود از چوبه دار رهایی پیدا کرد.

صادق صادقی ، در گفت و گو با ایرنا افزود: خانواده شیردل از قاتل فرزند خود که 23 فروردین 1381 در یکی از باغ های جنت شهر داراب به قتل رسیده بود، گذشتند.

عبدالرضا شیردل، پدر مهدی شیردل که اصالتا جنت شهری است، گفت: به خاطر ماه محرم و حرمت خون امام حسین علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام از انتقام خون فرزندم گذشتم.

وی به معاون زندان داراب نیز گفت: حاضرم هزینه بازگشت قاتل به منزلش را نیز بدهم.

آذر شهسواری مسئول گروه سفیران صلح و دوستی انجمن حمایت از زندانیان کشور گفت: در چند روز گذشته با حضور در خانه آقای شیردل با وی و خانواده اش بسیار صحبت شد و ایشان متقاعد شد تا از قصاص قاتل فرزندش درگذرد.

سفیران صلح و دوستی در چهارسال فعالیت خود در کشور تا به حال 300 پرونده اعدامی در اختیار داشته که تعداد 170 مورد از آن را به نتیجه رسانده و میان خانواده های قاتل و مقتول میانجی گری کرده تا آنها از قاتل در گذرند.

با حضور اعضای سفیران صلح و دوستی ایران به سرپرستی خانم شهسواری؛ اعضای شورای حل اختلاف جنت شهر؛ ائمه جمعه داراب و جنت شهر؛ رئیس دادگستری داراب؛ دادستان داراب؛ فرمانده انتظامی داراب؛ جانشین فرمانده سپاه شهرستان داراب؛ معاون زندان داراب و انجمن حمایت از زندانیان، آقای شیردل و خانواده اش از قاتل فرزند خود گذشتند.

درخواست دادگستری خوزستان برای تسریع در اجرای حکم توقیف 36 هزار بسته کولر

رئیس کل دادگستری خوزستان از معاون قضایی قوه قضاییه درخواست کرد تا در خصوص حکم صادره توقیف 36 هزار بسته کولر این استان تسریع شود.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام صادق مرادی،  در نشست معاونت قضایی قوه قضائیه که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: دو سال پیش 36 هزار بسته کولر و لوازم جانبی آن از سوی سازمان تعزیرات حکومتی استان خوزستان توقیف شد و دادگاه آن در سازمان برگزار و حکم این پرونده صادر شد ولی در مورد این موضوع درخواست ماده 477 داده شد که به نظر دادگستری خوزستان، آرای صادره صحیح بوده و حکم باید اجرا شود.

وی افزود: با توجه به شرایط گرمای بیش از 50 درجه استان، نیاز است که در این مورد با دستور ویژه رسیدگی صورت گیرد و  تصمیمی اتخاذ شود تا در صورت مخالفت، با اجرای حکم موضوع توقیف 36 هزار کولر، این کولرها بین مردم استان و با قیمت عادلانه توزیع شود.

بررسی آراء قطعی در اجرای ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری و تشخیص خلاف شرع بین و جلوگیری از اجرای آن از اختیارات رئیس قوه قضائیه می باشد.

همچنین  رئیس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور و رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در اجراء وظایف قانونی خود چنانچه با آراء خلاف شرع بین مواجه شوند، طبق تبصره 3 ماده 477 قانون مذکور مراتب را به رئیس قوه قضائیه اعلام می نمایند.

در صورت موافقت رئیس قوه قضائیه با تجویز اعاده دادرسی، پرونده محاکماتی به پیوست نظریه قضات وکارشناسان قوه قضائیه از طریق معاونت قضایی در اجرای ماده 477 قانون مذکور جهت رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال و رونوشت نامه برای پیگیری به دادگستری استان مربوطه ارسال می شود.

تبصره- با تجویز اعاده دادرسی توسط رئیس قوه قضائیه اجراء حکم تا حصول نتیجه قطعی به تعویق می افتد.

بر اساس این گزارش، در خرداد ماه سال 97 بود که فرمانده انتظامی استان خوزستان از کشف یک انبار غیرقانونی با بیش از 36 هزار کولر گازی قاچاق خبر داد.

شهردار بندرگز دستگیر شد

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: در پرونده فساد شهرداری بندرگز، شهردار این شهر به همراه 13 نفر از کارکنان این شهرداری متهم هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی هاشمیان اظهار داشت: شهردار بندرگز  برای تحقیقات بیشتر فعلا با صدور قرار تامین کیفری، بازداشت است و بقیه متهمان این پرونده نیز تفهیم اتهام شده اند و با صدور قرار متناسب با نوع اتهام، فعلا آزاد هستند.

هاشمیان ادامه داد: پرونده شهردار بندرگز و کارکنان این شهرداری به اتهام اختلاس، تبانی در معاملات دولتی و تدلیس در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان ادامه داد: میزان اختلاس و حجم تخلفات پس از بررسی های بیشتر و ارجاع پرونده به هیئت های کارشناسی رسانه ای خواهد شد.