آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۹۸۶۵
سیاسی
۲

خبر

ظریف: می خواهند «ترامپ» را به مادر باتلاق ها بکشانند

وزیر امور خارجه با  رد فضاسازی و ادعاهای رسانه ای غرب درباره ترور سفیر آمریکا، نوشت: زمان بیدار شدن است.به گزارش«رسالت»، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: دروغگوی همیشگی [مایک پمپئو] با طرح هشداری دروغین، دونالد ترامپ را گمراه کرد تا دشمن شماره یک داعش را ترور کند.وی تاکید کرد: هم اکنون، وی تلاش دارد تا از طریق ارائه هشدار دروغین جدیدی، ترامپ را به مادر تمامی باتلاق ها بکشاند و فریب دهد.منبع پولیتیکو: مقامات آمریکایی و منبع ترامپ: گزارش جدید است.رئیس دستگاه دیپلماسی در پایان مطلب خود یادآور شد: زمان بیدار شدن است.گفتنی است، به تازگی نشریه پولیتیکو در گزارشی مدعی شد که ایران تصمیم دارد برای انتقام ترور سردار سلیمانی، سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی که روابط بسیار نزدیکی با دونالد ترامپ دارد را ترور کند.در حالی پولیتیکو منبع خود را مقامات آمریکایی ذکر کرده بود که رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود با استناد به همین گزارش، تهران را تهدید کرد.

 تخت روانچی: تهدید «ترامپ» نقض اصول منشور سازمان ملل است

نماینده کشورمان در سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت به تهدیدات اخیر ترامپ علیه ایران اعتراض کرد.به گزارش«رسالت»، مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با ارسال نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت، مراتب اعتراض خود را به تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران ابراز داشت.در این نامه با اشاره به تهدید رئیس جمهور آمریکا ضد ایران، از آن به عنوان نقض اصول منشور سازمان ملل، از جمله ماده 2 آن که به صراحت تهدید یا استفاده از زور را ممنوع می کند، یاد شده است.تخت روانچی با اشاره به تهدیدات گذشته آمریکا علیه ایران و نیز ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط این کشور، از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است این کشور را وادار کند به تهدیدات و سایر اقدامات غیرقانونی و سیاست های غیرمسئولانه خود پایان دهد.

وی همچنین با هشدار نسبت به این که آمریکا، مسئول هرگونه ماجراجویی احتمالی خود علیه ایران خواهد بود، اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در دفاع مشروع از ملت، سرزمین و منافع خود، لحظه ای تردید نخواهد کرد.

امیرعبداللهیان: صهیونیسم با روشی نو کشورهای خلیج فارس را اشغال می کند

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل ،ناامنی را تنها ارمغان رژیم صهیونیستی دانست و نوشت: صهیونیسم با روشی نو کشورهایخلیج فارس را اشغال می کند.

به گزارش«رسالت»، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در واکنش به امضای توافق عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی و بحرین، در حساب کاربری خود در توییتر، نوشت: وزرای امارات و بحرین در سیرک ترامپ بازی کردند. صهیونیسم که دیروز بخشی از خاک عربی را اشغال کرد، امروز با روشی نو کشورهای خلیج فارس را اشغال می کند.

وی تاکید کرد: توافق با مصر بزرگ، هیچ گشایشی برای رژیم جعلی صهیونیستی نداشت، امارات و بحرین که به اندازه جزیره مصرند. ناامنی تنها ارمغان اسرائیل است.