آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
جامعه
۱۰

# پرسه در فضای مجازی

عاقبت هشتگ زدن

 جواد آقایی: «‏گوشی دختر مهراب قاسمخانی رو با تهدید قمه، دزدیدند و با حالی نزار مطالبه امنیت کرده! جناب قاسمخانی! تا وقتی که دوستان شما با هشتگ بازی، سیستم قضایی کشور رو زیر سوال می برند ازین دست توقعات نداشته باشید! عجالتا مشغول هشتگ نه به اعدام باشید که فردا قاتل ناموس شما امنیت داشته باشه.»

شناخت جریان تحریف

 داوود باقرزاده: «‏شناخت ‎جریان تحریف گاهی بسیار مشکل است، آنها با تغییر معانی و بزک کردن تعاریف، موریانه وار پایه های فکری و اعتقادی را سست کرده و فرو می پاشند و بر فراز ویرانه های آن بنایی از ‎انحراف می سازند!»

بریدن سر برای خدمت به انگلیس

 کاربری نوشت: «به دستور رضاخان ، سر بریده میرزا کوچک خان جنگلی را چندین ماه در محل انبار نفت برادران نوبل، برای تماشای عموم به نمایش گذاشتند تا درس عبرتی باشد برای کسانی که در مقابل استعمار انگلستان می ایستند.»

ترامپ حساب باز کرده است

 علیرضا گرائی: «‏ترامپ: بعد از انتخابات، ایران برای توافق پا پیش می گذارد!50 درصد حرفش التماس برای رای است اما؛50 درصدش حساب ویژه او روی بی غیرتی غربزده های ایران است. مدت هاست پروژه مذاکره مجدد توسط امثال تاج زاده دنبال می شود و دولت هم برایش له له می زند. همین تفکر کمر اقتصادمان را شکسته است.»

نگران از اعتماد به دستگاه قضا

 سید نظام الدین موسوی: «‏جنجال اخیر به بهانه قصاص یک قاتل، عمدتا ناشی از نگرانی برخی جریان ها نسبت به اعتماد فزاینده مردم به تحولات آیت الله رئیسی در قوه قضائیه است. آقایان به جای جنجال، مثل 8 میلیاردی که دوروزه برای رهایی شهردار سابق تهران پرداختند، در این 2 سال قدمی برای کسب رضایت خانواده مقتول بر می داشتند.»

حیف روحانی رای نیاورد

 امیرحسین ثابتی: «حسن روحانی امروز گفته: قیمت مواد غذایی در بازار غیرمنصفانه است، چرا مردم باید در فشار باشند؟ به نظرم روحانی آدم خوبی است و واقعا هم دلش با مردم هست، فقط حیف که مردم بهش رای ندادند تا رئیس جمهور شود و مشکلات را حل کند!»

ایرانخوار

 حاج کمال با انتشار این تصویر نوشت: «مردک بی سواد تو سفارت هلند پالان خرها رو عوض می کرده، با پاچه خواری انگلیسی ها شد شاه بعد قمپوز در می کرده که ارتش نوین داره ولی 48 ساعت هم نتونست جلوی متفقین دووم بیاره آخرشم انگلیسی ها با یه تیپا بیرونش کردن. بعد یه عده فلج مغزی پیدا میشن میگن رضا شاه روحت شاد.»

پهلوی پرست های بی منطق

 حاج امیر: «پهلوی پرست ها موجودات جالبی هستند! دم از قرارداد 25 ساله ایران و چین و خیانت می زنند در حالی که هنوز متن قرارداد را نخواندند، هرچند از داد و فریادهای آمریکا می شود فهمید این قرارداد به نفع ایران هست اما چشم خود را بر خیانت بزرگ رضاخان در قرارداد دارسی می بندند.»

شکست خورده!

 محمد ایمانی: «ترامپ مقابل ایران شکست خورد. ترامپ مقابل چین شکست خورد. ترامپ مقابل روسیه شکست خورد. ترامپ مقابل کره شمالی شکست خورد. ترامپ در شورای امنیت شکست خورد. آیا او می تواند دیکته به بحرین و امارات و دومنیکن را به عنوان دستاورد سیاست خارجی فاکتور کند؟ ترامپ درباره ابرقدرتی چی فکر می کرد و چی شد؟! آن اوایل که سر کار آمده بود، حتی به چین زور می گفت و پای میز مذاکره می آورد اما حالا رونویسی از توافق های مرده و پوسیده ای مثل کمپ دیوید، اسلو، مادرید، شرم الشیخ و آناپولیس را تنها دستاورد خارجی خود می داند.»