آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۹
حوادث
۱۰

حادثه ها

دزد گاردریل ها به دام افتاد

شرق: سارق تجهیزات دولتی هنگام سرقت گاردریل دستگیر شد.

سرهنگ کیانوش نظری، رئیس کلانتری 154 چیتگر، گفت: ماموران کلانتری چیتگر حین گشت زنی در حوالی اتوبان تهران - کرج به سمت تهران نبش وردآورد با یک دستگاه موتورسیکلت که در کنار جاده متوقف شده بود، مواجه شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه یکی از موتورسواران در حال کندن آهن آلات و گاردریل کنار اتوبان بود و دو موتورسوار دیگر کمی عقب تر از آن ایستاده بودند، افزود: بلافاصله گشت انتظامی کلانتری برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند و دستور ایست را اعلام کردند.

او با بیان اینکه هر دو موتورسوار که کمی عقب تر از متهم در حال سرقت ایستاده بودند، با استفاده از تاریکی هوا بدون توجه به فرمان های پلیسی از محل گریختند، تصریح کرد: ماموران در یک عملیات پلیسی موفق شدند موتورسوار در حال سرقت گاردیل ها را دستگیر کنند و او در همان بازجویی اولیه به جرمش اعتراف کرد.

رئیس کلانتری 154 چیتگر در ادامه اظهار کرد: متهم به کلانتری منتقل و ضمن تشکیل پرونده ای در این زمینه برای اخذ دستور قضائی به مراجع قضائی معرفی شد. به گفته سرهنگ نظری تلاش برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری متهمان متواری ادامه دارد.

مرگ 4 قاچاقچی در درگیری با پلیس

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: چهار قاچاقچی مواد مخدر در عملیات مسلحانه و مشترک پلیس استان های سمنان و پلیس سیستان و بلوچستان به هلاکت رسیدند و 911 کیلوگرم تریاک نیز در این عملیات کشف شد.

سردار عبدالله حسنی توضیح داد: با اقدامات و پیگیری های تخصصی و اطلاعاتی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، سرنخ هایی از انتقال یک محموله سنگین مواد مخدر در شرق کشور به دست آمد.

او افزود: پس از بررسی های دقیق و فنی ماموران مبارزه با مواد مخدر استان سمنان و تجمیع اطلاعات به دست آمده، هماهنگی های لازم با پلیس سیستان و بلوچستان برای اجرای عملیات صورت گرفت. این مقام انتظامی با اشاره به هدایت اطلاعاتی و لحظه به لحظه تیم های عملیاتی از سوی ماموران کارکشته پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، تصریح کرد: سوداگران مرگ که با دو دستگاه سواری این محموله را حمل می کردند، در میدان امام حسین (ع) شهرستان ایرانشهر شناسایی شدند. حسنی ادامه داد: قاچاقچیان به محض مشاهده پلیس اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردند که با واکنشی بهنگام و مناسب از سوی ماموران انتظامی مواجه شدند و در این درگیری مسلحانه و سنگین، با شلیک دقیق ماموران انتظامی هر چهار قاچاقچی مواد به هلاکت رسیدند. فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف 911 کیلوگرم تریاک در بازرسی از خودروهای سوداگران مرگ خبر داد و گفت: علاوه بر این دو دستگاه خودروی سواری توقیف و دو قبضه سلاح کلاشنیکف و تعداد درخور توجهی مهمات مربوط به آن نیز کشف شد.