آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۹
حوادث
۱۰

رخداد

کلاهبرداری با رسید جعلی

فردی که با چاپ رسید جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد، بازداشت شد. سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتای استان قم، در تشریح این خبر گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس و طرح شکایت مبنی بر اینکه شخصی ناشناس قطعه کالایی از او خریده و در قبال آن رسید جعلی تحویل داده است، پرونده ای تشکیل شد و در دستور کار رسیدگی قرار گرفت. او افزود: با تحقیقات مقدماتی از شاکی مشخص شد او با درج آگهی فروش یک قطعه طلا در سایت واسطه، قصد فروش آن را داشت که پس از تماس متهم با او و انجام قرار ملاقات و تحویل کالا، متهم با تحویل دادن رسید جعلی به شاکی محل را ترک کرد. پس از ترک متهم، شاکی متوجه رسید جعلی و واریز نشدن وجه به حسابش شد. سرهنگ موالی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع با عنوان جعل و سایر شکایات دیگر و در پی انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی و با هماهنگی قضائی و همکاری شاکی با درج آگهی صوری در سایت و ملاقات مجدد شاکی و متهم، پس از اطمینان از هویت متهم نسبت به دستگیری او اقدام شد. رئیس پلیس فتای قم گفت: متهم با همین روش از برخی فروشگاه ها، رستوران ها و مراکز خرید در نقاط مختلف کشور نیز کلاهبرداری کرده است.

سرقت یک میلیارد تومانی پسراز  پدر

پسری با همدستی دو نفر یک میلیارد تومان طلا و سکه از مغازه پدرش سرقت کرد. سردار علی اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، اظهار کرد: پس از اعلام یک مورد سرقت از مغازه طلافروشی سطح شهر کرمانشاه، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت. او ادامه داد: با حضور تیم مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در محل و بررسی های ابتدایی، مشخص شد سارق یا سارقان به راحتی وارد مغازه طلافروشی شده و هیچ اثری از شکستگی و تخریب در آن به چشم نمی خورد. سردار جاویدان افزود: صاحب مغازه در اظهارات خود از گم شدن کلید گاوصندوق سخن گفت و اینکه در آن لحظه شریک او همراه پسر و دوست پسرش در مغازه حضور داشتند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی سراغ این افراد رفتند که در نهایت دوست پسر صاحب مغازه در بازجویی ها به سرقت کلید گاوصندوق با همکاری پسر صاحب مغازه اعتراف و عنوان کرد در فرصتی مناسب هر دو اقدام به سرقت طلاجات و سکه های موجود کردیم.

او گفت: در ادامه پسر ناخلف نیز به همدستی با دوستش برای سرقت طلاجات مغازه پدر اعتراف و عنوان کرد آنها را در خودروی 206 یکی از دوستانش مخفی کرده که با راهنمایی او خودروی مدنظر کشف و پس از بازرسی های لازم همه طلاها و سکه های سرقتی کشف شد.

سردار جاویدان، همچنین از دستگیری پسر صاحب مغازه و دو دوستش خبر داد و گفت: همه طلاجات و سکه های سرقتی به مال باخته تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: صاحبان اصناف به ویژه مشاغلی مانند طلافروشی ها بهتر است از دوربین های مداربسته استفاده کنند و نسبت به حمل و نگهداری مناسب کلید مغازه خود اهتمام و دقت نظر بیشتری داشته باشند.

او گفت: موضوع دیگری که صاحبان طلافروشی ها باید به آن حساس باشند، این است که کلید مغازه خود را به راحتی در اختیار و دسترس دیگران قرار ندهند تا این گونه با مشکل مواجه نشوند.