آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۸
ورزش
۴

شجاع خلیل زاده: شروع خوبی داشتیم و باید ادامه بدهیم

حالا می خواهیم از گروه مان صعود کنیم

گفتگو: کیانوش زیبنده

پرسپولیس دیدار مهمی را با برد پشت سر گذاشت؛ آنها التعاون صدرنشین را بردند. نماینده عربستان با این که در نیمه نخست، فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس آورد، اما در نیمه دوم عقب کشید تا شاگردان یحیی گل محمدی کار را تمام کنند. ستاره بازی، همان کسی بود که گل سه امتیازی زد؛ شجاع خلیل زاده. این مدافع شمالی و قدرتمند که قول داده فصل آینده هم در جمع سرخپوشان بماند، اما انگیزه های بالایی برای بازی با نماینده عربستان در گروه سوم داشت و در نهایت، گل مهم و سختی را به ثمر رساند. با شجاع در مورد این دیدار و برد شیرین سرخ ها در قطر، گپ کوتاهی زدیم که می خوانید:
عجب گل سختی زدی!

بله واقعا سخت بود، اما خدا خواست آن توپ را بزنم و برود داخل دروازه. خدا را شکر که باعث شادی مردم شد. امیدوارم باز هم از این گل ها قسمتم باشد. البته همه بچه ها زحمت کشیدند، من فقط گل زدم و این یک برد برای همه ما بود.

بازی را چطور دیدی؟

خودتان که دیدید؛ خیلی دیدار سختی بود. البته ما خوب شروع کردیم و توانستیم حریف مان را تحت تاثیر بگذاریم ولی باید قبول کرد که سخت ترین دیدار ما همین بازی اول با التعاون بود. من در کنفرانس هم گفتم که این مسابقه را مثل یک فینال می دیدیم، چون نتیجه آن برای همه هواداران پرسپولیس مهم بود. بالاخره برد خیلی خوبی به دست آوردیم و باید خوشحال باشیم.

التعاون هم دو، سه بار می توانست گلزنی کند و به نوعی خوش شانس هم بودید؟

بالاخره بازی تمام شد و ما با تلاش خودمان توانستیم در دفاع موفق باشیم و در حمله هم گل بزنیم و کار را تمام کنیم. البته این موضوع دیگر کلیشه شده اما باز هم باید گفت که همیشه بازی تیم های ایرانی با عربستانی شرایط خاص خودش را دارد و سخت و دشوار می شود. معلوم است که وقتی با صدرنشین گروه بازی داریم، آنها هم صاحب فرصت گلزنی می شوند اما ما حرفه ای تر بودیم و بازی را بردیم.

حالا همه به صعود امیدوار شده اند. به نظرت پرسپولیس می تواند به دور بعد برسد؟

اصلا همه هدف ما همین کسب مجوز صعود از مرحله گروهی است. مطمئن باشید با تمام توان و انگیزه مان به دیدارهای بعدی می رویم تا انشاا... نتایج بهتری بگیریم و از گروه مان صعود کنیم. همه مان سرشار از انگیزه هستیم و خدا هم خواست تا در گام اول موفق باشیم. نباید این روند را از دست بدهیم.

حالا که با برد شروع کردیم، باید قدرت مان را به رخ سایر رقبای این گروه برسانیم. صعود از این گروه واقعا کار سختی است چون همگروه های سختی داریم ولی ناامید نیستیم و با کمک یکدیگر و دعا و حمایت هواداران دنبال صعود هستیم. هواداران هم باید ما را بیشتر حمایت کنند تا انگیزه بازیکنان افت نکند.

فرداشب دوباره با التعاون بازی می کنید. این بازی چطور پیش می رود؟

طبیعتا منتظر یک بازی دشوار دیگر هستیم، اما امیدوارم بتوانیم به خواسته های خودمان برسیم و برنده از زمین خارج شویم.

بازیکنان جدید پرسپولیس را چطور دیدی؟

آنها خوب و پرتلاش بودند. همه شان سعی کردند در خدمت تیم باشند و بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند. انشاا...  بتوانیم کار را پیش ببریم و به هماهنگی بیشتری با یکدیگر برسیم. این تیم می تواند عملکرد موفقی در طول مسابقات داشته باشد.