آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۸
ورزش
۴

ادامه بازی های لیگ قهرمانان آسیا در قطر

دو تیم منتظر معجزه، سرخ ها امیدوار

بالاخره بعد از چند ماه وقفه، بازی های لیگ قهرمانان آسیا از سر گرفته شد و غیر از استقلال، سه نماینده دیگر کشورمان سومین بازی خودشان را در این فصل انجام دادند. حالا امشب و فردا شب این سه تیم بعد از 72 ساعت برای بازی چهارم وارد زمین می شوند. با توجه به نتایج هفته سوم، دو تیم شهر خودرو و سپاهان کارشان برای صعود به مرحله بعد بسیار سخت است و به چیزی شبیه به معجزه نیاز دارند. در طرف دیگر، پرسپولیس با برد ارزشمندی که مقابل نماینده عربستان کسب کرد، امیدهایش برای صعود به مرحله بعد را زنده کرد.

شهر خودرو در هفته سوم برای اولین بار با هدایت مهدی رحمتی به مصاف الاهلی امارات رفت که مثل تیم مشهدی هیچ امتیازی نداشت. نماینده ایران در گروه B با شکست در آن بازی حالا بدترین نتیجه را بین تیم های ایرانی کسب کرده و برای آن که به ادامه بازی ها امیدوار باشد باید بازی برگشت خود مقابل همین الاهلی را با پیروزی پشت سر بگذارد. محمد نوازی، مربی شهر خودرو نیز در همین رابطه روز گذشته در نشست خبری پیش از بازی با بیان این که  علت شکست این تیم در بازی رفت برابر الاهلی، نداشتن شناخت از این تیم بود، گفت: متاسفانه زمان بازی ها کم است و از نظر میزبانی و شرایط اسکان، شرایط خوبی نداریم. از بازیکنان جدیدمان هم نتوانستیم استفاده کنیم اما شرایط روحی تیم خوب است و انگیزه زیادی داریم. حریف فوتبال بلدی داریم و امیدوارم برنده بازی باشیم.

در گروه C، پرسپولیس که با کلی تغییر در ترکیب اصلی اش وارد زمین شده بود، توانست با تک گل شجاع خلیل زاده التعاون را شکست دهد. شاگردان یحیی گل محمدی حالا به خوبی می دانند برای صعود به مرحله بعد به یک پیروزی دیگر مقابل همین التعاون در بازی فردا شب نیاز دارند. سپاهان نیز با باخت مقابل النصر در هفته سوم، کارش برای صعود سخت شده است. آنها علاوه بر بازی سخت فردا شب مقابل النصر، دو بازی دیگر مقابل السد و العین دارند و برای امیدوار بودن به روزهای آینده، فردا شب حتما باید پیروز از زمین خارج شوند.

 دگردیسی در تیم های ایرانی

آنچه که در بازی های هفته سوم و در بازی نمایندگان ایران بیش از همه به چشم می آمد، تغییراتی بود که این سه تیم در ترکیب و حتی روی نیمکت خود داشتند. همین تغییرات باعث شد تا ناهماهنگی به مشخصه اصلی این سه تیم تبدیل شود.

در بین این سه تیم، پرسپولیس بیش از همه با تغییرات به مصاف التعاون رفت. در مقایسه با بازی هفت ماه قبل پرسپولیس مقابل الشارجه، در بازی سه شنبه شب هشت تغییر در ترکیب تیم گل محمدی وجود داشت.  

به جز پرسپولیس، سپاهان هم با رفتن امیر قلعه نویی پوست انداخت و بازیکنانی که تاکنون به نیمکت ذخیره ها، میخ شده بودند، در اولین حضور نویدکیا به ترکیب اصلی رسیدند تا بازی متفاوتی را ارائه کنند. اصفهانی ها در مقایسه با بازی قبلی شان، مقابل السد  6 تغییر داخل زمین داشتند. شهرخودرو هم از چنین وضعیتی برخوردار بود. علاوه بر این که دروازه بان شهرخودرو به سرمربی این تیم تبدیل شده بود، قرمزپوشان مشهد در برابر الاهلی نسبت به بازی هفت ماه قبل مقابل پاختاکور 6 تغییر در زمین داشتند.