آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۸
زندگی: ماشین
۱۵
لذت پرواز

اولین پرواز آزمایشی هواپیمایی با طرح جدید

محمدحسین بختیاری (تکنیسین تعمیر و نگهداری هواپیما)
منبع: Flight Global

مدل پروازی هواپیمای با طرح جدید به اصطلاح بال ترکیبی، موسوم به V پرنده که سال گذشته میلادی از سوی پژوهشگران هلندی رونمایی شده بود، اولین پرواز آزمایشی خود را در آلمان با موفقیت انجام داد. شرکت هواپیماسازی ایرباس که اخیرا به عنوان حامی به این پروژه پیوسته، از معروف ترین شرکای این طرح است.

پیش از این، طرح دانشگاه هلندی دلفت موفق به جلب حمایت خطوط هوایی هلند، یعنی شرکت هواپیمایی کی ال ام شده بود. ادامه حمایت پشتیبانان مالی از پروژه و حرکت رو به جلوی آن، گواه اهمیت طرح جدید با توجه به امتیازات آن در مصرف سوخت کمتر، ایجاد آلودگی کمتر و آینده روشن آن است.

دانشگاه فناوری دلفت (TU Delft) در هلند به عنوان توسعه دهنده طرح هواپیمای جدید اعلام کرده است که اولین پروازهای آزمایشی مدل پروازی مقیاس کوچک V پرنده با حمایت ایرباس در یک پایگاه هوایی اعلام نشده در آلمان انجام شده است.

مدل پروازی هواپیمای جدید با دهنه بال 3/6 متری و طول کلی 76/2 متر، 5/ 22 کیلوگرم وزن دارد. این مدل پروازی با رانش پیشرانه های  چهار کیلوواتی الکتریکی به پرواز درمی آید و از یک باتری پلیمر شش کیلوگرمی لیتیومی تغذیه می شود.

این مدل در جریان آزمون های پروازی توسط دکتر ناندو ون آرنهم از دانشگاه دلفت هدایت می شد و یکسری از وظایف از جمله نشست و برخاست، مانور کردن و تقرب (نزدیک شدن برای فرود) را انجام داد تا این که پیش از تمام شدن نیروی باتری ها فرود آمد.

دکتر وس از استادان هوافضای دانشگاه دلفت و رهبر گروه طراح می گوید: «یکی از نگرانی های ما در مورد طرح جدید این بود که هواپیما ممکن است در هنگام برخاستن از زمین دچار دشواری هایی شود. زیرا محاسبات قبلی نشان داد چرخش یک مساله خواهد بود. در نتیجه گروه مدل پروازی را به شکل بهینه درآورد تا از آن مشکل جلوگیری کند. اما در هر حال لازم بود تا برای کسب اطمینان آزمایش شود. دکتر وس اضافه کرد: رانش هواپیما خوب بود و سرعت ها و زوایای وسیله پرنده با محاسبات از پیش انجام شده گروه مطابقت داشت. با این حال او اذعان می کند که طراحی مدل پروازی، تراز نگهداشتن بال ها را مشکل کرده و این فرود هواپیما را با دشواری مواجه می کند. این چیزی است که در محاسبات اولیه هم پیش بینی می شد. تا اینجای کار گروه با استفاده از داده های جمع آوری شده یک مدل آیرودینامیکی از مدل پروازی خواهند ساخت و پروازهای آزمایشی بیشتری انجام خواهند داد.

هواپیمای مسافربری جدید با طرح «هفت پرنده»، ابتدا در ژوئن سال گذشته میلادی در سئول در حاشیه نشست عمومی سالانه انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی (یاتا) به نمایش درآمد. در آن زمان شرکت هواپیمایی کی ال ام هلند توافقی را برای حمایت از توسعه آن منعقد کرد. طرح جدید شامل یک طرح هفتی شکل است که کابین مسافران و مخازن سوخت را یک جا و در نوعی بال یکپارچه با بدنه جا می دهد و از موتورهای جت توربوفن که در انتهای آن نصب می شود، نیرو می گیرد. در طرح جدید، صرفه جویی 20 درصدی سوخت (در مقایسه با ایرباس A350) مطرح شده است و نسبت به هواپیماهای مسافربری متعارف تا 15درصد راندمان آیرودینامیکی بالاتری دارد. در مدل پایه هواپیمای جدید، گنجایش 314 نفر مسافر در دو رده پیش بینی شده است.