آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۸
رسانه: شبکه
۷

خبر

«پارک پردیسان» به محیط زیست و حفاظت از آن می پردازد

مجله رادیویی «پارک پردیسان» با هدف شناخت و جذب مردم برای حفاظت از محیط زیست تهیه و تولید می شود. محیط زیست پاک یعنی انسان سالم. محیط زیست یک امانت بسیار بزرگ در نسل حاضر است که آن را باید سالم و سلامت به نسل آینده تحویل دهیم.

هومن عرب شیرازی، تهیه کننده و مجری «پارک پردیسان» از رادیوتهران درباره این برنامه توضیح داد و گفت: با توجه به این که تلاش های بی شماری که برای حفظ زمین از فاجعه زیست محیطی صورت گرفته است، اما تهدید اکوسیستم از جهات مختلف همچنان ادامه داشته و ممکن است در نهایت موجب ازبین رفتن آن شود. وی ادامه داد: از بخش های اصلی این برنامه می توان به «رد پای طبیعت»، «خبر زیست»، گفت وگو با مهمان برنامه و در بخش های شناور ما آیتم های گزارشی، نمایش های کوتاه، هدیه ای از طبیعت، سلامت در طبیعت، معرفی کتاب و چهره زیست محیطی خواهیم داشت.

به گفته تهیه کننده برنامه، در بخش «خبر زیست» به خبرهای هفته ای که گذشت درباره محیط زیست پرداخته می شود، که شیما حیدری اجرای آن را بر عهده دارد. در بخش گفت وگو، مهمان برنامه ایمان معماریان، دامپزشک، درباره شامپانزه ای نارس که سه چهار سال از آن مراقبت کرده اند، صحبت می شود.

برنامه «پارک پردیسان» پنجشنبه ها و جمعه ها از ساعت 16 روی آنتن رادیوتهران می رود. پنجشنبه این هفته 27 شهریور، در بخش رد پای طبیعت با کارشناسی پرویز بختیاریان، درباره یکی از گونه های جانوری صحبت می شود. شهاب چراغی از دیگر کارشناسانی است که در این بخش همکاری می کند.

«مقوایی ها» برای پخش از تلویزیون در حال آماده شدن است

میلاد حاجی پروانه، تهیه کننده مجموعه انیمیشن «مقوایی ها» که برای پخش از شبکه پویا آماده می شود در گفت وگو با خبرگزاری صبا درباره فعالیت های اخیر خود گفت: «ایما» یک مجموعه فرهنگی برای تولید انیمیشن است و اکنون سریالی با عنوان «ببعی» از تولیدات این مجموعه از شبکه پویا در حال پخش است.

وی افزود: پس از پخش سریال «ببعی» و بازخوردهای خوبی که از این کار گرفتیم، این امکان را پیدا کردیم که چه از لحاظ تولیدی و چه از نظر گرافیکی بتوانیم به پروژه های خلاقانه دیگری نیز فکر کنیم که با کنار هم قرار دادن تجربیات دیروز و تکنیک های امروز تبدیل به پروژه سریال «مقوایی ها» یا «کارتونی ها» شد و امیدواریم تا دی ماه برای پخش از شبکه پویا آماده شود.

حاجی پروانه درباره مضمون و مفاهیم به کار گرفته شده در تولید قسمت های مختلف این مجموعه انیمیشن توضیح داد: در این سریال سعی کردیم مفاهیمی چون انتخاب کردن، نحوه تعامل انسان ها با یکدیگر، نحوه تعامل انسان ها با محیط زیست و نگاهی که تفکر اقتصادی را در کودکان ایجاد کند با شکل و شمایلی تازه به مخاطب ارائه دهیم و در این مسیر از خلاقیت نویسنده ای مانند مونا عبدا... شاهی نیز استفاده کردیم. مجری برنامه «عصرانه» درباره چشم انداز فعالیت های گروه «ایما» با اشاره به روزآمد بودن تفکر و نگاه حاکم بر تک تک اعضای این مجموعه، عنوان کرد: گروه «ایما» سعی کرده است علاوه بر تکیه ای که به سرمایه ها و مفاهیم بومی خود دارد، یک نگاه بین المللی نیز به تولید آثار داشته باشد که همه اقوام و ملت ها بتوانند با انیمیشن های تولیدی آن ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: ما برای تولید هر انیمیشن سرفصل های تحقیقاتی مفصلی را در نظر می گیریم که به بالابردن استانداردهای روایی و تولیدی ما بسیار کمک می کند. برای مثال در پروژه «مقوایی ها» که یک انیمیشن موزیکال محسوب می شود، این روند تحقیقاتی حدود یک سال زمان از ما گرفت که خوشبختانه به نتیجه مطلوبی نیز منجر شد.