آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۸
ورزش
۱۷

بازار داغ فوتبالیست های ایرانی در پرتغال

کارلوس کی روش پشت ایرانی ها

باشگاه های پرتغال به دلیل درخشش امیر عابدزاده، مهدی طارمی و مهرداد محمدی در فصل گذشته لیگ این کشور در تلاش هستند تا بازیکنان ایرانی را به خدمت بگیرند. این یعنی عملکرد آنها باعث شده تا بازار فوتبالیست های داخلی در پرتغال به شدت داغ شود. در حال حاضر علی علیپور با باشگاه ماریتیمو به توافق رسیده است. وقتی از عابدزاده در این باره می پرسیم، می گوید: «بله ولی هنوز نمی دانم علی چه زمانی به اردوی ما ملحق می شود.»

شهریار مغانلو با باشگاه سانتاکلارا به توافق رسیده و به زودی در پرتغال قرارداد خود را امضا می کند. روز گذشته هم مدیر عامل باشگاه ترابزون اعلام کرد باشگاه پورتو به صورت رسمی خواهان جذب سید مجید حسینی شده است. یعنی باشگاه پرتغالی علاقه مند است علاوه بر مهدی یک بازیکن ایرانی دیگر هم به خدمت بگیرد. اگر تا تابستان سال گذشته به مسوولان پورتو گفته می شد یک بازیکن ایرانی جذب کنند قطعا پاسخ شان منفی بود ولی حالا بزرگترین باشگاه پرتغال در تلاش است تا می تواند ایرانی ها را جذب کند.

مهدی طارمی از روز اولی که وارد لیگ پرتغال شد، گفت دوست دارد طوری عمل کند که بازیکنان دیگری هم از ایران به پرتغال بروند. در واقع درخشش او باعث شد تا دو باشگاه ماریتیمو و سانتاکلارا سراغ دو فوروارد ایرانی بروند. کارلوس کی روش هم نقش کلیدی در این زمینه داشته است. ناگفته پیداست باشگاه های پرتغالی به شدت برای جذب بازیکن ایرانی از او مشورت می گیرند و کی روش هم هربار مثبت صحبت می کند. مثلا او نقش پررنگی در انتقال مهدی طارمی به ریوآوه داشت. وقتی مسوولان آن باشگاه از کی روش درباره طارمی پرسیدند او از این گفت که مهدی یک خرید فوق العاده خواهد بود. طارمی حتی با مشورت کارلوس عازم باشگاه پورتو شد. رئیس باشگاه ماریتیمو هم از دوستان بسیار نزدیک کی روش به حساب می آید. این باشگاه در گذشته برای خرید علیرضا حقیقی از کارلوس مشورت گرفت. حالا این باشگاه برای فصل جدید علاوه بر امیر عابدزاده، علیپور را هم در اختیار خواهد داشت.