آرشیو دو‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹، شماره ۷۴۷۱
اندیشه
۱۴

«بی تفاوتی اجتماعی» را جدی بگیریم ! / «تحلیل رفتار زبانی ایرانیان در ایام کرونا» در گفت و گو با دکتر کوروش صفوی (زبان شناس)

غریبه اند برایم تمام رهگذران

گفتگو: مهسا رمضانی

هشت ماهی از آمدن میهمان ناخوانده ای به نام «کرونا» در جامعه ما می گذرد. این ویروس با وجود تمام مسائلی که در زمینه سلامت برای ما ایجاد کرده است اما عرصه ای برای عیان و برجسته شدن برخی ویژگی های روانشناختی در جامعه ما نیز شد. ساحت های مختلفی از دانش می توانند به بررسی و تحلیل ویژگی های روانشناختی یک جامعه ورود کنند از آن جمله می توان به جامعه شناسی، روان شناسی، انسان شناسی و مردم شناسی اشاره کرد. اما جالب است بدانیم «دانش زبان شناسی» نیز یکی از حوزه هایی است که می تواند در خصوص ویژگی های روانشناختی یک جامعه تحقیق کند و از رهگذر «زبان» به داده هایی در خصوص رفتار مردم برسد.
برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 750,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 50 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.