آرشیو یکشنبه ۲۴ امرداد ۱۴۰۰، شماره ۴۰۷۵
صفحه اول
۱
یادداشت

آمار تفکیکی کرونایی ها

احسان هوشمند

آمار، مبنای شناخت و درک دقیق و واقعی از بسیاری از پدیده های اجتماعی و از جمله پدیده های بهداشتی است و هر نوع برنامه ریزی در این حوزه نیازمند استفاده از آمارهای چندوجهی از پدیده مورد بررسی است. حدود 18 ماه است که ایرانیان مانند بسیاری دیگر از کشورها با ویروس کرونا دست به گریبان هستند. در این دوره ده ها هزار خانواده داغدار ازدست دادن عزیزان هستند و صدها هزار خانواده نیز با پیامدهای جسمی، روانی، اجتماعی و اقتصادی کرونا دست وپنجه نرم می کنند و مشخص نیست این روند تا چه زمانی استمرار خواهد داشت؟ با وجود ابعاد انسانی غم انگیز و نگران کننده اشاعه کرونا و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بزرگ آن، متاسفانه آمارهای منتشرشده توسط مقامات و دستگاه های مسئول چندان کمکی به درک دقیق تر از وضعیت جاری در کشور نمی کند.

برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 1,390,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 70 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.