آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۷۹۳۷
فرهنگی
۲۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد : راه اندازی قرارگاه محرومیت زدایی با هدف عدالت فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مردمی سازی فرهنگ و هنر را در راستای نهادینه شدن عدالت فرهنگی از اولویت های این دولت دانست و گفت: قرارگاه محرومیت زدایی با هدف عدالت فرهنگی راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی روز گذشته (30 خرداد) در حاشیه کارگاه «تبیین گفتمان دولت» در همایش «حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت» با تشریح فعالیت ها و دستاوردهای این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم، موضوع عدالت فرهنگی و مردمی سازی فرهنگ و هنر را دو کار مهم این دوره برشمرد و گفت: در راستای نهادینه شدن این مهم کارها و فعالیت های زیادی صورت گرفته است.او در ادامه توجه به همه نقاط ایران به عنوان اولویت برنامه های اصلی را در دستور کار یاد کرد و گفت: قرارگاه محرومیت زدایی از فرهنگ و هنر را بهمن ماه سال گذشته راه اندازی و فعال کردیم و در این راستا بیش از 40 هزار نفر در72 شهرستان محروم در50 رشته هنری در فضای فعالیت های فرهنگی و هنری شرکت کردند.

رئیس شورای هنر کشور اضافه کرد: موضوع آموزش رایگان هنر را به عنوان کاری دامنه دار تعریف کرده، ادامه آن را اخذ مجوز برای آموزشگاه های هنری، موسسات فرهنگی و هنری و... مدنظر قرار دادیم.

به گفته اسماعیلی، این کار در ذات خودش در کنار دامن زدن به حوزه فرهنگ و هنر، موضوع رونق اقتصاد فرهنگ و هنر و اشتغال آفرینی و اشتغالزایی از طریق فرهنگ و هنر را نیز مهیا می کند.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه درخصوص تعیین تکلیف کاغذهای احتکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چه اقدامی را صورت داده است، اظهار داشت: 2 هزار تن کاغذ احتکار شده با همکاری دستگاه قضایی طبق هماهنگی های به عمل آمده در حال توزیع در بخش های مختلف حوزه نشر، کتاب و مطبوعات است و بتدریج این مقدار کاغذ احتکاری در اختیار حوزه های مربوطه قرار خواهد گرفت.

همایش یک روزه «حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت» با همکاری مشترک مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و دانشگاه تهران و با حضور جمعی از وزرای دولت سیزدهم، نخبگان، استادان و صاحب نظران دانشگاهی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.