آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۲۳۰۵۳
اخبار کشور
۳

خبر

معاون پارلمانی رئیس جمهور: هیچ تغییری در کابینه نداریم

سید محمد حسینی گفت : بحث تغییر در دولت مطرح نشده و غیر از وزیری که استعفا داد، تغییر دیگری رخ نمی دهد.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت وگو با مهر، درباره تغییرات دولت گفت: بحث تغییر در دولت مطرح نشده و غیر از وزیری که استعفا داد، تغییر دیگری رخ نمی دهد.

وی افزود: آنچه مطرح است، بحث ارجاع استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت به کمیسیون صنعت مجلس است که او توضیحات کامل را خواهد داد و امیدواریم نمایندگان قانع شوند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت از وزیر صمت حمایت قاطع می کند. دیروز در خصوص جابه جایی ها خبر نادرستی شنیده شده مبنی بر استعفای وزیر صمت که صحت نداشت با این حال تصمیم گیرنده نهایی شخص رئیس جمهور است، اما فعلا بحثی بر سر تغییر هیچ کس در دولت نیست.

حسینی تاکید کرد: امیدواریم وزیر صنعت نیز ابهاماتی که برای نمایندگان وجود دارد را توضیح دهد و برطرف شود.

تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر ایران با اعطاء جایزه بین المللی «هانری داویسون»

کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر که برای شرکت در نشست های اساسنامه ای فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر به ژنو سفر کرده است، جایزه «هانری داویسون» را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جایزه ارزشمند هانری داویسون به پاس خدمات شایسته و بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر و همچنین حضور فعال در مجامع بین المللی و هیئت حاکمه فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر و ارائه پیشنهادهای رئیس این جمعیت متکی بر تجربیات در ارائه خدمات شایسته امدادی و بشردوستانه و معرفی این تجربیات جهت الگوبرداری دیگر جمعیت های ملی، به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعطا شد.

فعالیت های گسترده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در حوزه امدادرسانی، آموزش، حمایت های بشردوستانه از افراد متاثر از حوادث و بلایا و انجام فعالیت های داوطلبانه و عام المنفعه، نام ایران را در زمره موفق ترین جمعیت های ملی قرار داده است.

«فرانچسکو روکا» رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که اردیبهشت امسال برای شرکت در مراسم صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر ایران حضور پیدا کرده بود، گفت: هلال احمر ایران در شرایط خوبی است و جزو 5 جمعیت برتر جهان در پاسخ به بحران ها است.

«هانری داویسون»، بنیان گذار فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بود؛ سازمانی بین المللی و بشردوستانه که 192 جمعیت ملی را به عضویت خود درآورده است. جایزه ای که نام داویسون روی آن نهاده شده، یکی از جوایز مهم بین المللی و بشردوستانه است که نه به صورت سالانه، بلکه خارج از قاعده مشخص، به جمعیت هایی اعطا می شود که فعالیت های چشم گیری در موقعیت های حساس و خطیر داشته اند.