آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۵۴۷۹
خودرو
۱۶

رویداد

صادرات خودروهای ایرانی به ونزوئلا

ایرنا : مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در سال های گذشته تولید خودروهای زیان ده و بی کیفیت با تیراژ بالا، دلیل اصلی زیان انباشته ایران خودرو بوده است. مهدی خطیبی در مراسم رونمایی از کامیون کشنده جدید شرکت ایران خودرو دیزل اظهار داشت یکی از دلایل زیان انباشته ایران خودرو بی توجهی به تنوع و کمیت تولید بوده است. وی یادآور شد: دی ماه پارسال بورس زیان انباشته 13 هزار و 500 میلیارد تومانی را برای سال 1401 برای گروه صنعتی ایران خودرو پیش بینی کرد که حاصل بی توجهی به کیفیت و تیراژ تولیدات بوده است.

خطیبی خاطرنشان کرد: امسال تولید 750 هزار دستگاهی در ایران خودرو هدف گذاری شده که 25 هزار دستگاه آن خودروهای تجاری و بقیه سواری خواهد بود. خطیبی از برنامه ریزی برای صادرات حداقل 15هزار دستگاه خودرو از این گروه در سال جاری خبر داد و گفت: این خودروها به بازار روسیه و ونزوئلا صادر خواهند شد. وی بیان کرد: پنج هزار دستگاه خودروی دنا پلاس اتوماتیک به ونزوئلا در سال جاری صادر خواهد شد و برای حضور در بازار روسیه، سرمایه گذاری مشترک با این کشور پیش بینی شده است.مدیرعامل ایران خودرو همچنین از مذاکره با تامین کنندگان به منظور کاهش قیمت تمام شده تولید خودرو خبر داد.وی با تاکید بر اینکه مخالف واردات خودرو نیستیم، تاکید  کرد: ما طرفدار رقابت هستیم و اگر واردات به درستی انجام شود، فشار از  روی ایران خودرو در مقوله خودروهای سواری برداشته خواهد شد. ضمن اینکه در زمینه قیمت های دستوری خواستار مساعدت بیشتر هستیم.

واگذاری سهام دولتی خودروسازان

تسنیم : رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: سهام باقیمانده دولت در سایپا و ایران خودرو بسیار ارزنده و طلایی است و قطعا برای واگذاری آن به صورت بلوکی باید ارزش مدیریتی این سهام نیز ارزش گذاری و لحاظ شود.

حسین قربان زاده، در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: طبق دستور رئیس جمهوری در خصوص ضرورت عرضه مجموع سهام متعلق به دولت در دو شرکت ایران خودرو و سایپا، به اطلاع می رسد که به استناد مصوبه 5 اردیبهشت 1401 هیات واگذاری، به ترتیب معادل 72/ 5 و 31/ 17درصد از سهام متعلق به دولت (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) در ایران خودرو و سایپا، در فهرست شرکت های مشمول واگذاری سال 1401 این سازمان درج شده است. در ادامه این نامه آمده است: مطابق برآوردهای اولیه، با محاسبه اضافه ارزش بلوکی سهام دولت، قیمت پایه این بلوک ها بسیار بیشتر از قیمت های فعلی روی تابلو خواهد بود. قربان زاده در بخش دیگر این نامه گفته است: از سوی دیگر، فروش سهام تودلی این شرکت ها اخیرا در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است؛ این در حالی است که می توان سهام باقیمانده دولت و سهام تودلی این شرکت ها را با هم به صورت بلوک واحد عرضه کرد تا ارزندگی آن هم حفظ شود

جزئیات مذاکره خودرویی ایران و روسیه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به امکان برقراری همکاری خودرویی بین ایران و روسیه، گفت: با توجه به اینکه هر دو کشور در تولید رنو کار کرده اند، می توان امکان راه اندازی پلتفرم ال نود و ساندرو در ایران را بررسی کرد. علیرضا پیمان پاک افزود: با توجه به توانمندی هایی که دو کشور در حوزه خودرو دارند، می توانیم تکنولوژی خود را در اختیار روسیه قرار دهیم و در بخش هایی نیز آنها می توانند تکنولوژی خود را در اختیار ما قرار دهند.

پیمان پاک ادامه داد: در حوزه خودرو که هر دو کشور دچار محدودیت هستند، به عنوان برنامه جایگزین واردات، کار مشترک از قبیل تحقیق، توسعه، ارتقای فناری، همکاری مشترک و تجاری سازی فناوری را می توانیم انجام دهیم. رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بیان داشت: در حوزه خودرو نشست های مختلفی در زمینه خودروهای تجاری، ون و مینی بوس بین دو کشور برگزار شده است و به این نتیجه رسیده ایم که در بخش هایی ما خریدار کالا از آنها باشیم و در بخش هایی نیز آنها خریدار قطعات موردنیاز از ما باشند. وی تصریح کرد: در حوزه خودروهای سواری، موضوعات مختلفی وجود دارد که یکی صادرات قطعات خودرویی است که در ایران تولید می شود. وضعیت ما در زمینه ساخت قطعات خودرویی خوب است. بنابراین قطعه سازان را به روس ها معرفی کرده ایم و مذاکراتی نیز بین طرفین برای صادرات قطعات خودرو انجام شده است. البته یک سری از قطعات موردنیاز ما نیز در زمینه خودروهای سبک توسط روس ها قابل تولید است.

پیمان پاک با بیان اینکه موضوع دوم در حوزه خودروهای سواری، پلتفرم هاست، گفت: هر دو کشور در زمینه تولید خودروهای رنو کار کرده اند. ضمن اینکه ما دارای دو پلتفرم خوب ال نود و ساندرو هستیم که امکان دارد در بررسی های مشترک به این نتیجه برسیم که بتوان آن را دوباره احیا کرد. وی گفت: البته احیای این دو پلتفرم باید توسط تیم های فنی بررسی شود اما به هرحال ممکن است دو کشور بتوانند روی پلتفرم مشترک کار کنند. لذا گروه های فنی می توانند این مساله را بررسی کنند تا در آینده نزدیک در این زمینه به نتیجه برسیم. در این ارتباط محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی به «ایسنا» گفت چند سال قبل در جریان دیدارهای مشترک قطعه سازان ایران و ترکیه، برای اولین طرح تولید یک خودروی مشترک با محوریت این دو کشور و روسیه مطرح شد که ما نیز از آن استقبال کردیم. طرحی که توافق ابتدایی بر سر آن در جریان سفر اخیر رئیس سازمان توسعه تجارت به روسیه نهایی شده، در واقع دنباله همین صحبت هاست.

وی با بیان اینکه از چند سال قبل پیشنهاد تولید این خودرو مطرح شده بود، بیان کرد: ما این طرح را چه در دوره دولت دوازدهم و چه در دوره دولت فعلی ارائه کرده بودیم و در جریان صحبت های اخیر با سازمان توسعه تجارت نیز پیگیری آن در دستورکار قرار گرفت که در مذاکرات این سازمان با مقامات روسی به توافق ابتدایی منجر شد. البته این موضوع فعلا در سطح توافق اولیه است و باید در آینده گام های نهایی تر برای آن برداشته شود. عضو اتاق بازرگانی تهران درباره جزئیات این مدل پیشنهادی توضیح داد: بر اساس طرح اولیه، با توجه به ظرفیتی که در میان قطعه سازان سه کشور وجود دارد، طرح این طور پیگیری خواهد شد که مسوولیت تامین قطعات و تجهیزات این خودرو میان سه کشور تقسیم شود. برای مثال قطعه سازان ایرانی موتور خودرو را تامین کنند، قطعه سازان ترکیه قطعات داخلی را تامین کنند و روس ها نیز بدنه را بسازند. البته این ها در حد مثال است و تا طرح به گام نهایی نرسد، نمی توان این تقسیم بندی را به طور کامل تشریح کرد.

نجفی منش ادامه داد: آنچه در این طرح اهمیت فراوانی دارد، بحث تقسیم کار و اشتراک منافع است. با توجه به تجهیزات مونتاژی که در سه کشور وجود دارد، امکان آن را داریم که قطعات برای تولید نهایی را به میزان مقررشده در توافق برسانیم و این قطعات به شکل تهاتری میان سه کشور جابه جا شوند. یعنی بنا نیست در این چارچوب خریدو فروش نقدی داشته باشیم، بلکه سه طرف با تامین قطعات سهم خود، خودرو را در کشورهایشان تولید خواهند کرد. وی درباره ابعاد اجرایی این برنامه نیز توضیح داد: بناست که خط تولید این خودرو در هر سه کشور فعال شود. اگر برای مثال توافق برای تولید 300هزار دستگاه خودرو در سال باشد و بنا شود که هر کشور 100هزار دستگاه از آن را تولید کند، قطعه سازان به اندازه کل نیاز خط تولید فعالیت خواهند کرد. برای مثال قطعه ساز ایرانی برای 300هزار دستگاه لنت می سازد و آن را به دو کشور دیگر ارسال می کند و در مقابل قطعات توافق شده را از طرف خارجی دریافت می کند.

عضو اتاق بازرگانی تهران درباره ظرفیت فعالیت قطعه سازان ایرانی در این عرصه نیز بیان کرد: ما در کشور توان تولید قطعه برای دو میلیون دستگاه خودرو در سال داریم که با توجه به میزان تولید فعلی خودروسازان ایرانی، قطعا این ظرفیت وجود دارد که با همکاری با سایر کشورها، تولید محصولات جدید در دستور کار قرار بگیرد. در این چارچوب می توان ایران خودرو و سایپا را نیز وارد یک همکاری و مشارکت جدید کرد تا در نهایت این محصول مشترک با روسیه و ترکیه به تولید نهایی برسد.