آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۵۴۷۹
مسکن و عمران
۷

خبر

نیاز فوری مترو به تعمیرات اساسی

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به خرابی های مکرر در متروی تهران و توقف طولانی مدت قطارها حین سرویس دهی گفت: این موضوع ناشی از کارکرد بالای واگن ها بوده است، کمااینکه 700 واگن مترو نیاز به تعمیرات اساسی (اورهال) دارد یا باید تعمیرات اساسی در آنها صورت گیرد. به گزارش خبرگزاری فارس، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه فقط واگن ها نیاز به تعمیرات ندارد، بلکه تجهیزات ثابت مثل پله برقی، آسانسور و مراکز فرمان هم نیاز به تعمیر و نگهداشت دارد، گفت: موضوعی که در حال حاضر جزو اولویت درجه یک شهرداری تهران است، بحث تعمیرات در مترو است، البته ما باید در کنار موارد این چنینی توسعه خطوط را هم داشته باشیم و بر اساس طرح جامع ترافیک و برنامه هایی که در این زمینه وجود دارد، اقداماتی صورت گیرد. وی با بیان اینکه احداث خطوط جدید مترو نیز در دستورکار است، در عین حال گفت: البته ایجاد خطوط جدید زمانبراست. پیشرفت خطوط 6 و 7 بین 70 تا 80 درصد است و باید تکمیل آنها انجام شود. از سال 96 این خطوط به همین وضعیت باقی مانده است اما در این دوره حتما تکمیل شده و دراختیار مردم قرار می گیرد.

تشکری هاشمی همچنین ضمن تاکید بر ضرورت افزایش ناوگان اتوبوسرانی، در عین حال گفت: به هیچ عنوان خرید اتوبوس های دست دوم خارجی را به مصلحت نمی دانیم و این موضوع به تصویب شورای شهر تهران نرسیده است.  وی در حالی این خبر را اعلام کرده که در روزهای اخیر اخبار جسته و گریخته درباره بررسی گزینه خرید اتوبوس دست دوم اما به اصطلاح سرپای خارجی توسط برخی مدیران شهری اعلام شده است. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، تشکری هاشمی، در بازدید از یک شرکت خودروسازی با اشاره به تامین انواع محصولات خودرویی به ویژه اتوبوس ها و ون های موردنیاز پایتخت، افزود: تجربه تامین اتوبوس های دوکابین خطوط تندرو بیانگر این واقعیت است که خودروسازان داخلی سالیان سال به عنوان شریک تجاری شهرداری تهران در تامین ناوگان حمل ونقل عمومی موردنیاز در کنار مدیریت شهری قرار دارند.  رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه نگاه ما در شورای ششم بر استفاده از ظرفیت های داخلی متمرکز است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که به رغم توان تولید در داخل کشور از ظرفیت های موجود استفاده بهینه نشده است، واردات اتوبوس های دست دوم خارجی، ظلم بزرگی به تولیدکنندگان داخلی است.

توسعه دوچرخه های اشتراکی در دستور کار

سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران طی فراخوانی آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت با تمام شرکت ها به ویژه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در زمینه ارائه خدمات دوچرخه اشتراکی به شهروندان اعلام کرد.به گزارش «ایسنا»، سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار فراخوانی برای خرید خدمات دوچرخه اشتراکی از این شرکت ها اعلام آمادگی کرده است. بر اساس این فراخوان، شرکت هایی که بتوانند بر اساس استانداردهای اولیه اسناد فنی، خدمات سفر دوچرخه را به شهروندان ارائه کنند، می توانند با حداقل موجودی 300 دوچرخه هوشمند نسل چهارم، در این فراخوان شرکت کنند. خرید خدمات سفر اشتراکی بر اساس قیمت تمام شده کارشناس رسمی دادگستری است که از این مبلغ 10 درصد توسط شهروندان و 90 درصد از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک به سرمایه گذاران پرداخت خواهد شد. با توجه به چشم انداز پیش بینی شده، سهم سفر دوچرخه اشتراکی در شهر تهران 4/ 2 سهم برای هر دوچرخه در روز برآورد شده که عدد قابل ملاحظه ای برای شرکت ها و سرمایه گذاران است.