آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۲۳۰۵۳
جامعه
۱۰

# پرسه در فضای مجازی

 زرنگ بازی بایدن

 مهدی: «وقتی عملا بن سلمان همه کاره این روزهای عربستان است، تاکید مداوم بایدن بر عدم دیدار رسمی دوجانبه با او در سفر آتی اش به این کشور (به منظور حل بحران انرژی، ناشی از جنگ اوکراین)، بیشتر نوعی زرنگ بازی برای ساکت کردن منتقدین داخلی خود و مخالفان بن سلمان در حوزه حقوق بشر به نظر می رسد!»

 تقلید دانشمندان از حرکات نماز برای بهبود سلامت

 کاربری نوشت: «دانشمندان بلاد کفر! معتقدند بهترین حالتی که به مهره های کمر خون رسانی و باعث درمان دیسک کمر می شود حالت سجده است! و دستگاهی با حالت سجده ساخته اند که به مهره های کمر خون رسانی می کند!»

 کاش این طور می شد

 دانیال معمار با انتشار این تصویر نوشت: «روزگارمان خوب می شد اگر همه مشاوران املاک شهر مثل حاج حسین دلاوری، یک تکه کاغذ روی شیشه مغازه شان نصب می کردند و می نوشتند: از رهن و اجاره دادن ملک شما با قیمت نامتعارف و خارج توان مردم معذوریم.»

 شما بلد نبودید

 لیا: «شما یادتون نمیاد به عراق میگفتن«دوستان بدهکار» چون بلد نبودن پول ایران رو ازش پس بگیرن! الان که عراق چند میلیارد دلار رو قراره پس بده میگن«این پولا اثری نداره». آره بابا اصلا به درد صدقه می خوره.»

 حفره امنیتی یعنی این

 علیزاده: «‏پریروز در 5 شهر بزرگ اسرائیل (اورشلیم/ایلات/هولون/اشکلون/اشدود) آژیر خطر 50 دقیقه به صدا درآمده و ده ها هزار نفر به گمان حمله ایران یا مقاومت به پناهگاه ها رفته اند؛ هاآرتص گفته احتمالا حمله سایبری ایران بوده. آنها که یک ماه پیش درباره حفره امنیتی ایران فریاد می زدند همگی خفه شده اند!»

 ایران در واقعیت یعنی این

 یاس: «ایران در واقعیت فقط اونجاش که وقتی اروپاییا از همدیگه ماسک میدزدیدن ایرانیا از سفره خودشون به فقرای شهر میبخشیدن. وقتی فروشگاه های آمریکا غارت میشد این جا با اینکه تحریم بودیم همچی گیر میومد. بله ما فرق داریم با غرب وحشی!»

 دوران غفلت به پایان رسیده است

 علیرضا سلیمانی: «هنوز رئیس جمهور قزاقستان تهران را ترک نکرده، وزیر خارجه روسیه راهی ایران می شود؛ اجلاس خزر هفته آینده برگزار خواهد شد و شگفتانه دیگری در سیاست خارجی که برخی را خیلی عصبانی خواهد کرد. پس از سال ها غفلت، چهارراه راهبردی غرب آسیا هر روز پر ترددتر از قبل می شود.»

 حقیقت تلخ جامعه امروزی

 کاربری نوشت: «حق طلاق و... بهانه است. نسل جدید برای زندگی اجتماعی بار نیومده، دخترامون رو برای همسر و مادر بودن بار نمیاریم و پسرامون رو برای مرد زندگی بودن. برا همین نه دخترا اهل سازگاریند ونه پسر مسئولیت پذیر، از همون اول دختر بفکر مبارزه و از میدان به در کردن خانواده شوهر و قطع ارتباطه پسر هم...»