آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۶۲۴۲
فرهنگ
۱۰
خبر

خاطرات» موتورسیکلت«در اکران آنلاین

مستند «خاطرات موتورسیکلت» به کارگردانی امیرحسین نوروزی و تهیه شده در خانه مستند به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران از امروز اکران آنلاین خود را آغاز کرده است. این فیلم با طرح و پژوهشی از سامان مختاری به مناسبت سالروز شهادت مصطفی چمران از فرمانده های موثر در هشت سال جنگ میان ایران و عراق به صورت آنلاین در سایت خانه مستند اکران می شود. 

مستند خاطرات موتورسیکلت، قصه موتورسوارانی است که از تپه ها و خیابان های تهران آمدند و اولین گروه چریکی موتورسواران جنگ، تحت فرماندهی شهید مصطفی چمران را تشکیل دادند. در خلاصه این مستند آمده است: «روزی روزگاری، جوان های تهران در تپه ها و خیابان ها مشغول موتورسواری شان بودند که جنگ شد. یک آدم دلربا آمد دل شان را برد، خودشان را هم برد به جبهه... اسمش چمران بود، شهید مصطفی چمران...» 

اولین نمایش مستند خاطرات موتورسیکلت به سیزدهمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» در سال 1398 برمی گردد و در همان اولین نمایش، فیلم موفق به دریافت تندیس نقره ای جایزه شهید آوینی از این جشنواره شد. مستند خاطرات موتورسیکلت تهیه شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است.