آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۵۲۳۷
اقتصاد
۹
صنعت

فاطمی امین استیضاح می شود یا استعفا می دهد؟

وعده های بر زمین مانده وزارت صمت

گروه اقتصادی:  تقریبا یک سال پس از آغاز به کار دولت سیزدهم و در شرایطی که یکی از اعضای تیم اقتصادی دولت دست به استعفا زد و از کابینه جدا شده است؛ حالا زمزمه هایی از استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز شنیده می شود. هر چند سخنگوی وزارت صمت استعفای آقای فاطمی امین را تکذیب کرده اما به نظر می رسد که «استعفاء» راهکاری از سوی برخی دولتمردان برای فرار از استیضاح توسط مجلس انقلابی قلمداد می شود، گزینه جدی ای که اکنون روی میز وزیر صمت قرار گرفته است.

فاطمی امین که سابقه همکاری با دولت احمدی نژاد را در حوزه هدفمندی یارانه ها در کارنامه دارد، در حالی به وزارت رسید که در ماه های گذشته، انتقادها از وزارتخانه تحت ریاست او به دلیل عملکرد خودروسازان اوج گرفته است. البته خود وی نیز تاکنون 7 بار با قدرت و قوت، «قول» داده تا وضعیت صنعت خودرو را سامان دهد. 

فاطمی امین نخستین بار در مرداد ماه سال گذشته «افزایش مقیاس تولید خودرو» را از مهم ترین برنامه های خود عنوان کرد. او گفت که «باید تولید خودروهای ناقص به حداقل برسد و در ادامه تیراژ تولید بالا رود که در همین رابطه برای سال جاری تولید 1.5 تا 1.6 میلیون دستگاه خودرو برنامه ریزی شده و تا پایان سال 1404 تولید به 3 میلیون دستگاه خواهد رسید.» اما در سال گذشته فقط 900 هزار دستگاه خودرو تولید و عرضه شد. 

وزیر صمت دومین بار در دی ماه سال گذشته وعده داد که «از اواسط سال آینده (1401) بسیاری از مسائل در زمینه قرعه کشی، کیفیت و موضوعات دیگر یک به یک حل خواهد شد.» فاطمی امین در سال گذشته گفته بود: «در سال 1401 قیمت تمام شده خودرو دست کم 15درصد کاهش خواهد یافت.» اما در همین سال 1401 جمله خود را اصلاح کرد و گفت که «قیمت تمام شده تولید خودرو در کشور 15درصد کمتر از افزایش نرخ تورم خواهد بود، اما برداشت درستی از این صحبت انجام نشد و گاهی مورد بازخواست قرار می گیریم که کاهش 15درصدی قیمت خودرو چه شد؟!» او همچنین سال گذشته وعده داده بود که «حذف قرعه کشی و ساماندهی بازار» را انجام دهد. اما با ورود به سال جدید وزارت صمت اعلام کرد که به یک بار نمی توان قرعه کشی را حذف کرد بلکه ابتدا با تجمیع قرعه کشی و سپس با حذف تدریجی خودروها از فرآیند قرعه کشی و افزایش تیراژ تولید، می توان این سفره را به طور کامل جمع کرد.» فاطمی امین همچنین وعده داده بود که «از خرداد 1401 واردات آزاد می شود» موضوعی که هنوز رخ نداده و حتی آیین نامه واردات خودرو نیز تدوین نشده است.

 البته عملکرد آقای فاطمی امین فقط به حوزه خودرو مربوط نمی شود و همین الان نمایندگان مجلس بر سر مدیریت بازار اقلام سبد مصرف خانوار با وی دچار مشکل هستند. موج تازه گرانی و افزایش قیمت در کالاها پس از حذف ارز 4200 تومان، بدبیاری بزرگی برای وزارتخانه صمت بود و حالا وزیر صمت تحت شدیدترین فشارها و انتقادها قرار گرفته است. آیا وی توسط مجلس استیضاح می شود یا کاری را که حجت عبدالملکی وزیر کار ،تعاون و رفاه اجتماعی انجام داد را تکرار کرده و خود از وزارتخانه می رود؟