آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۶۲۴۲
حوادث
۱۹

کوتاه از حوادث

شهادت مامور ناجا در آزادشهر

مامور ناجا در شهرستان آزادشهر درجریان عملیات دستگیری سارقان به شهادت رسید. 

سردار سعید دادگر، فرمانده انتظامی استان گلستان به فارس گفت: ستواندوم مصطفی سوسرائی مامور انتظامی آزادشهر بامداد دیروز برای بررسی سرقت کابل برق و دستگیری سارقان به یکی از مناطق شهرستان آزادشهر اعزام شده بود. متهمان به محض مشاهده ماموران با استفاده از تاریکی هوا از محل متواری شدند. این مامور در تعقیب و گریز سارقان براثر برخورد با کابل برق فشار قوی قطع شده، به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد اما فوت کرد و به شهادت رسید. دو سارق کابل برق نیز با تلاش ماموران انتظامی بازداشت شدند. 

رسیدگی ویژه به پرونده مرگ کودک 2 ساله

دادستان تهران دستور ویژه ای برای رسیدگی سریع تر به پرونده فوت کودک دو ساله در آمبولانس پنچر شده را صادر کرد. به گزارش جام جم ، سه شنبه هفته گذشته راننده اتوبوسی در خیابان شهید بهشتی تهران چرخ های آمبولانس را پنچر کرد که همین اقدام باعث شد دختر دو ساله بیمار نتواند برای درمان راهی بیمارستان شود و نهایتا فوت کند. با دستگیری راننده، وی به اتهام قتل شبه عمد در بازداشت به سر می برد. علی صالحی، دادستان تهران که سرزده از دادسرای ویژه امور جنایی و قتل تهران بازدید می کرد، دستور ویژه ای برای تسریع در رسیدگی به پرونده کودک فوت شده صادر کرد.

خودکشی ناکام بعداز قتل همسر

مردی در پی اختلاف خانوادگی، همسرش را که در آستانه جدایی بود کشت اما در خودکشی ناکام ماند. سرهنگ لطف ا...محمدی، فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار استان فارس به جام جم گفت : وقوع یک فقره قتل در یکی از محله های شهر قائمیه به پلیس گزارش شد. وقتی ماموران برای بررسی موضوع در آنجا حاضر شدند، مشاهده کردند فردی به علت اختلاف خانوادگی با همسر 42 ساله خود که در آستانه جدایی بود با شلیک گلوله به ناحیه سر، وی را به قتل رسانده است.  عامل 46 ساله جنایت به خودش هم با همان سلاح شلیک کرد که ناکام  و زنده ماند. 

ساختمان لیدوما  آتش گرفت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از حریق در ساختمان لیدوما در شهرک غرب تهران خبرداد.

سیدجلال ملکی در گفت وگو با ایسنا در این باره گفت: عصر دوشنبه وقوع حریق در ساختمان لیدوما در شهرک غرب تهران به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن چند ایستگاه آتش نشانی به همراه تحهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان این که حریق در طبقات بالایی این ساختمان رخ داده است، افزود: آتش نشانان با حضور در محل اقدام به اطفای حریق کردند. همچنین گروهی از آتش نشانان نیز  افراد و خودروهای داخل این ساختمان تخلیه کردند.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور نیز دراین باره  گفت: چهار دستگاه آمبولانس به همراه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل مستقر شده و به 9مصدوم امدادرسانی کردند.

کارگر معدن، پیمانکار را کشت

کارگری که پیمانکار خود را از بالای معدن به پایین پرتاب کرده و کشته بود، بازداشت شد. سرهنگ عظیم الله کرمی، فرمانده انتظامی نی ریز استان فارس به باشگاه خبرنگاران گفت : با وقوع یک فقره قتل در یکی ازمعادن سنگ شهرستان نی ریز، تحقیقات پلیسی آغاز و معلوم شد یکی از کارگران به علت اختلاف شخصی با پیمانکار، وی را از بالای کوه معدن به پایین انداخته که به دلیل شدت مصدومیت فوت شده است. عامل اصلی درگیری از صحنه متواری و اطراف یکی از روستا های این شهرستان مخفی شده بود که در کمتر از شش ساعت شناسایی و بازداشت شد.