آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۶۲۴۲
رسانه
۸
روی آنتن

مرور وقایع جهان در «برسد به دست فردا»

برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، نزدیک یک ماه است که روی آنتن شبکه چهار سیما می رود. برنامه ای ترکیبی که قصد دارد با مرور وقایع گوناگون یک قرن گذشته، نگاهی به آینده نیز داشته باشد.

علی زارعان، نویسنده و تهیه کننده این برنامه درباره انتخاب سوژه های آن توضیح داد و گفت: از سال 1301 تا 1401، از نظر تحولات شبیه هیچ قرن دیگری نیست و همه حوادث ممکن برای سرزمین مان در آن رخ داده است؛ از جنگ جهانی دوم گرفته تا بیماری های همه گیر نظیر کرونا و حوادث تاریخ ساز. به نظر می رسد که اتفاقات رخ داده در این قرن را می توان از جنبه های دیگری نیز مورد بررسی قرار داد، همان طور که غربی ها و بسیاری از کشورها پس از پایان قرن بیستم، اتفاقات آن سده را بررسی کردند و قرن بیستم را پایه حرکت قرن بعدی قرار دادند. تهیه کننده برنامه «برسد به دست فردا» با اشاره به این که زمان ارزش بسته بندی دارد، گفت: ما می توانیم زمان را بسته بندی کرده و آن را سکوی پرتابی برای دوره های بعدی بدانیم. انگار که با پایان یک قرن، یک دوره و عصر تمام شده و با تجمیع محتوا ترم جدیدی آغاز می شود. وی تاکید کرد: دقت داشته باشید که ما سند مهمی به نام بیانیه گام دوم انقلاب را داریم؛ سندی که در آن، گذشته مرور شده و راه آینده نیز ترسیم شده است. خوب است با استفاده از همین سند بالادستی، هم گذشته را ارزیابی کنیم و هم برای سامان بخشی به آینده برنامه ریزی کنیم. زارعان درباره انتخاب شجاع نوری به عنوان یکی از مجریان این برنامه گفت: آقای شجاع نوری هم در بیان و هم در صدا، شبیه به کاراکتر دانای کل است و به همین دلیل او را به عنوان روایتگر اصلی هر قسمت قرار دادیم. علاوه بر این، ایشان شخصیت عمیقی در موضوعات دارد. به نظرم او به خوبی توانست قواعد یک راوی دانای کل را رعایت کند.

برنامه تلویزیونی برسد به دست فردا به کارگردانی فواد صفاریان پور دو روز پایانی هفته ساعت 22 و 30 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می شود.