آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۲۳۰۵۴
اخبار کشور
۳

خبر

به دنبال بازدید و دستور رئیس جمهور کارخانه آزمایش مرودشت پس از 15 سال تعطیلی آغاز به کار کرد

کارخانه آزمایش مرودشت که از سال های پیش تعطیل شده و در مقاطعی به انبار محصولاتی همچون پیاز تبدیل شده بود، به دنبال بازدید و دستور رئیس جمهور بار دیگر در مسیر تولید قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور 22 مهرماه 1400 در هفتمین سفر استانی خود به استان فارس، از کارخانه آزمایش مرودشت در حدود 50 کیلومتری شمال شیراز بازدید کرده بود.

رئیس جمهور در بازدید از این واحد صنعتی تعطیل که سال ها قبل بخشی از لوازم خانگی مورد نیاز بازار داخلی را تامین می کرد، از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل این واحد قرار گرفت و دستورهای لازم درخصوص این کارخانه را صادر کرد.

اینچنین شد که تلاش ها برای ازسرگیری فعالیت این واحد صنعتی به صورت جدی شکل گرفت تا اینکه در نهایت 28 خردادماه 1401، گام نخست این کارخانه فعالیت خود را با تولید آبگرمکن آغاز کرد و به گفته مسئولان با راه اندازی خط تولید کولر آبی در پایان مردادماه امسال تکمیل می شود.

فعالیتی که البته از نگاه مسئولان استانی کافی نیست و از این رو، چرخه تولید در این واحد صنعتی باید در دایره گسترده تری توسعه یابد و کارخانه آزمایش به دوران شکوه خویش بازگردد.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در صفحه توئیتر خود با اعلام این خبر نوشت: «یک دستور دیگر رئیس جمهور به سرانجام رسید و کارخانه آزمایش مرودشت بعد از بازدید رئیس جمهور در مهر 1400، امروز به مدار تولید بازگشت. احیای کارخانه های تعطیل شده با رفع موانع تولید و اشتغال، گامی بزرگ برای تحقق ایران قوی است.»

سرلشکر سلامی: آمریکا دنبال فرار آبرومندانه از بلاد اسلامی است 

شهر کرد - خبرنگار کیهان: فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه رژیم صهیونیستی دچار فروپاشی سیاسی شده و آمریکا دنبال یک فرار آبرومندانه از بلاد اسلامی است، گفت: در آینده نزدیک ایران جزو قدرت های تراز اول جهان خواهد بود.

سرلشکر حسین سلامی ظهر سه شنبه در اجلاسیه کنگره ملی 11 هزار شهید جامعه عشایری کشور با بیان اینکه دشمنان اسلام و ایران امروز در حال افول هستند، گفت: اگر اخبار را دنبال کنید خواهید دید که رژیم صهیونیستی دچار فروپاشی سیاسی شده و آمریکا دنبال یک فرار آبرومندانه از بلاد اسلامی است.

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: سرزمینی که صدای اذان در آن طنین انداز می شود جایی برای حضور و نفوذ مشرکان نیست.

وی با اشاره به اینکه تاریخ پر است از رویارویی ما با دشمنان مختلف یادآور شد: همواره کسی که باید عقب نشینی کند دشمن بوده است.

سرلشکر سلامی دشمنان را بی رمق، ناتوان و ناامید از تعقیب اهدافشان دانست و افزود: استکبار سرگردان برای یافتن راهی برای خروج است اما همین دشمن زخمی است و کینه های عمیق دارد. در باور دشمنان نمی گنجید که ایران با دست خالی بتواند منطق انقلاب را در سراسر جهان جاری و در برابر دشمن تا دندان مسلح صف آرایی کند.

وی ادامه داد: دشمن گمان نمی کرد ملت ایران 44 سال در مبارزه ای مستمر و جهانی سربلند و سرافراز بماند و امروز برای تجلیل از حماسه آفرینان دیروز خود مجتمع شود. سرلشکر سلامی با بیان اینکه این روزها دشمن عاجز ما به وطن فروشان و پناهندگان خیانتکار امید بسته است، گفت: این افراد شاید هم زبان ما باشند اما سخن دشمن را ترجمه می کنند و در خیال باطل خود گمان می برند می توانند مغزها و قلوب مردم ما را در کنترل خود بگیرند.

فرمانده سپاه اظهار داشت: مردمی که برای حفظ  نظام و انقلاب صدها هزار شهید داده اند هرگز از آرمان ها و اهداف انقلاب دست نمی کشند و از امام خود جدا نمی شوند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ دشمنی خیرخواه ملت ایران نیست، گفت: آرزوی ما این است که قربانی ملت ایران شویم تا همواره بدرخشد و آرمان هایش را دنبال کند.

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت همسر آیت الله استادی

رهبر معظم انقلاب با صدور پیامی درگذشت همسر گرامی آیت الله حاج شیخ رضا استادی را تسلیت گفتند.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله آقای حاج شیخ رضا استادی دامت برکاته

درگذشت همسر گرامی آن جناب را تسلیت عرض می کنم به جنابعالی و فرزندان مکرم و دیگر بازماندگان. خداوند آن بانوی مومن و صالح را با اولیائش محشور نماید و مشمول مغفرت و رحمت فرماید.

سیدعلی خامنه ای

31/3/1401

رهبر انقلاب در پیامی به همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید تاکید کردند: لزوم پیشتازی اساتید بسیجی در پیشرفت، نوآوری و تولید علم

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در پیامی به همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید، بر مسئولیت و نقش استادان بسیجی در زمینه آمیختن پیشرفت و نوآوری علمی با اخلاق و تربیت نفسانی تاکید کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که حجت الاسلام رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها آن را در همایش بزرگداشت بسیج اساتید قرائت کرد، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

والحمدلله و الصلاه علی رسول الله و آله الاطهار

به استادان بسیجی دانشگاه و اجتماع آنان در روز ملی بسیج اساتید، سلام و درود می فرستم و یاد دانشمند مجاهد، شهید مصطفی چمران و دیگر شهدای دانشگاه را عزیز و گرامی می دارم. سایه مبارک استاد متعهد و متدین و مجاهد بر سر دانشگاه کشور یکی از بزرگ ترین نعمت های الهی و نویددهنده سرافرازی و رستگاری آینده ملت ایران است. علم نافع و پیشرفته شما چه در موضوعات راهبردی و اساسی و چه در مسائل نقد و کاربردی، نیاز حتمی و فوری کشور است. فعالیت استاد بسیجی تنها تعلیم نیست، پیشرفت علمی، نوآوری در ماهیت دانش و زبان آن، آمیختن آموزش با اخلاق و تربیت نفسانی، همت گماشتن به دوگانه : فراگیری تازه های علمی، و اجتهاد و تولید علم، و وظائف دیگری از این قبیل نیز در زمره مسئولیت های استاد علم است، و شما بسیجیان عزیز در همه این زمینه ها می توانید پیشتاز و پیشران باشید. توفیقات شما را از خداوند متعال مسالت می کنم.

سیدعلی خامنه ای

30 خرداد 1401

رئیس رسانه ملی در نامه ای از رهبر معظم انقلاب عذرخواهی کرد

در پی تذکر رهبر معظم انقلاب پیرامون برخورد یکی از برنامه های صداوسیما با توفیق اخیر نیروی انتظامی در دستگیری سارقان از شعبه بانک ملی ظرف 48 ساعت، رئیس رسانه ملی در نامه ای خطاب به معظم له، از غفلت پیش آمده، عذرخواهی کرد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در این نامه آمده است: فرزندان شما در رسانه ملی تذکر و گلایه شما را با گوش جان شنیدند. از غفلت و قصور پیش آمده عذرخواهی می کنیم و بدیهی است که جبران خواهد شد. بی شک؛ ما سربازان شما در صدا و سیما همواره نیازمند تذکرات و نصایح راهگشایتان هستیم و یکی از شاخصه های تحول در رسانه ملی، توجه جدی و پیگیری مجدانه هشدارها و رهنمودهای حضرتعالی خواهد بود.