آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۷۹۳۸
سیاسی
۵

در چهارمین جلسه محاکمه جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر عنوان شد

تلاش برای افشای اطلاعات کشور، خیانتی دیگر از انجمن پادشاهی ایرانیان

چهارمین جلسه محاکمه جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر، دیروز در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد. تندر یکی از گروه های تروریستی و ضد انقلاب است که در راستای گروه های معاند و طرفداران رژیم پهلوی فعالیت می کند. این گروه در سال 1383 فعالیت های خود را آغاز کرد و جمشید شارمهد هم از سال 85 سرکردگی آن را برعهده داشت.

شارمهد در مرداد 99 توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. در پرونده این گروه جنایت های بسیاری مانند بمبگذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز و قصد انفجار سد سیوند شیراز مشاهده می شود که در این میان بمبگذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز حادثه ای خونبار است که افراد بی گناه بسیاری در آن به شهادت رسیدند.

اطلاعات را برای FBI بردم

جلسه دیروز دادگاه انقلاب همچون سه جلسه گذشته، به قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان اختصاص یافت. اعتمادی با حضور در جایگاه، یکی دیگر از اقدامات متهم جمشید شارمهد را افشای اطلاعات طبقه بندی شده درخصوص اطلاعات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق انجمن پادشاهی ایرانیان خواند که در این رابطه، متهم قصد داشت آدرس و مختصات 10سایت موشکی سپاه پاسداران را افشا کند. متهم در اقاریر خود اعلام کرد: قرار بود اطلاعات 10آشیانه سپاه به ما به فروش برسد.   اطلاعات مختصات موشکی سپاه را برای سازمان اف بی آی بردم اما آنها رغبتی به صحبت های من نشان ندادند؛ لذا پس از این واقعه 2مورد از اطلاعات را در تلویزیون تندر منتشر کردم اما با این حال کسی حاضر نشد این اطلاعات را از ما بخرد.

120 روز وقت برای تبدیل کشور به جهنم

به گزارش میزان، نماینده دادستان با اشاره به انفجار بمب صوتی توسط اعضای گروهک تروریستی تندر در شهرستان آبدانان، گفت: متهم اعتراف کرد که در فروردین ماه سال 1395 یک بمب صوتی در شهرستان آبدانان منفجر کردیم. پس از وقوع این حادثه انجمن پادشاهی ایرانیان ضمن برعهده گرفتن مسئولیت این حرکت در شهرستان آبدانان،  آن را سرآغازی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

گروهک تروریستی تندر در بیانیه خود برای مقامات کشور 120روز وقت تعیین کرد و اعلام کرد در صورت عدم برکناری از سمت های خود، ایران را برای انجام اقدامات خود به جهنم تبدیل خواهیم کرد. در پی انفجار پالایشگاه شاهرود، دو مخزن نفتی دیگر این پالایشگاه نیز به دلیل گسترش آتش سوزی منفجر شدند. اعتمادی گفت: پس از انفجار پالایشگاه شاهرود اعضای گروهک تروریستی تندر با اعلام بیانیه ای ضمن برعهده گرفتن مسئولیت وقوع این انفجار عنوان کردند یکی از مخازن شاهرود منفجر شد و شخصی به نام بردیا مجری اجرای این عملیات به سلامت به مقر خود بازگشته است.

قصد انفجار بمب شیمیایی در حرم

اعتمادی با اشاره به یکی دیگر از برنامه های تروریستی جمشید شارمهد که قصد انجام آن در حرم حضرت معصومه(س) را داشت، گفت: متهم در اقاریر خود اعلام کرد  بمب شیمیایی را در موتورسیکلتی جاسازی کرده و قصد داشته این بمب را در حوالی حرم حضرت معصومه(س) منفجر کند که به دلیل شناسایی و لو رفتن این اقدام تروریستی، انجام نشد.

بمبگذاری در سرویس حمل ونقل بسیج و سپاه

نماینده دادستان با بیان اینکه متهم جمشید شارمهد در اقاریر خود اعلام کرد که یکی از برنامه های تروریستی آنها بمبگذاری در سرویس حمل ونقل مسئولان و پرسنل اداری بسیج و سپاه در شهر شیراز بود، گفت: متهم شارمهد اعتراف کرد که علی اصغر پشت تر اجرای این عملیات را برعهده داشت.علی اصغر پشت تر درخصوص این برنامه اعلام کرد پس از شناسایی خودروی مینی بوس حامل پرسنل بسیج و سپاه توسط یک تاکسی، این خودرو را با این عنوان که از راننده طلبکارم و قصد شناسایی خانه اش را دارم تعقیب کرده و آدرس منزل مسکونی راننده اش را پیدا کردم و قصد داشتم بمبی را در وقت و ساعتی معین از نیمه شب در این مینی بوس کارگذاری کنم تا در زمان سوار شدن تمام نفرات، آن را در مکانی مناسب منفجر کنم. به گفته نماینده دادستان، انجام این عملیات تروریستی توسط اعضای گروهک تندر صورت نگرفت.