آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۷۹۳۸
سیاسی
۵

دیگه چه خبر؟

دستگیری بیش از 3نفر از عوامل موساد برای ترور دانشمندان هسته ای

خبر اول اینکه، اداره کل اطلاعات سیستان وبلوچستان از بازداشت سه جاسوس موساد در سیستان وبلوچستان با حکم دستگاه قضایی خبر داد. به گزارش تسنیم، در اطلاعیه اداره کل اطلاعات استان سیستان وبلوچستان آمده است: در پی سلسله اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)، سه نفر از منتشرکنندگان اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده و مرتبط با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی با نام های اختصاری «م س»، «م ز» و «الف ق» با مجوز دستگاه قضایی دستگیر شدند. گزارش اداره کل اطلاعات سیستان وبلوچستان می افزاید: این افراد در انتشار اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده دست داشته اند.

تعداد دیگری از اعضای این باند در خارج استان نیز دستگیر شدند

در همین راستا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان گفت: دستگیرشدگان قصد ترور دانشمندان هسته ای را داشتند.  مهدی شمس آبادی افزود: دستگیری این عوامل موساد با عملیات پیچیده اطلاعاتی و در پی 8ماه رصد دقیق کیس های امنیتی محقق و مستندات زیادی علیه آنها جمع آوری شد به نحوی که وقتی قرار بازداشت متهمان صادر شد حتی اعتراض هم نکردند. وی  تصریح کرد: تعداد دیگری از اعضا و عوامل این باند در خارج استان از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت شدند که طبق اقرار متهمان، برخی از آنها با افسران موساد مستقیما در ارتباط بودند.

مقام امریکایی: قایق های سپاه اطراف ما هستند

خبر دیگر اینکه،  روزنامه «واشنگتن پست» به نقل از یک مقام نظامی امریکا از نزدیک شدن سه قایق ایرانی به دو کشتی امریکایی در منطقه خلیج فارس خبر داد و مدعی شد که «قایق های ایرانی پس از سیگنال هشدار یکی از کشتی ها، تغییر مسیر داده اند».به گزارش تسنیم، مقام نظامی امریکا در ادامه ادعا کرد که «رفتار نیروی دریایی ایران بر خطر ناشی از محاسبه اشتباه و برخورد افزوده است.»این مقام نظامی تاکید کرد که «ما به پرواز و دریانوردی در هر منطقه ای که قوانین بین المللی اجازه دهد، ادامه خواهیم داد». مقامات نظامی کشورمان هنوز درباره صحت و سقم این خبر واکنشی نشان نداده اند، اما نیروهای مرزبانی دریایی جمهوری اسلامی که زیرنظر فرماندهی سپاه پاسداران در خلیج فارس حضور دارند، بارها بنابر وظیفه در مقابل حضور کشورهای خارجی و اقدامات این میهمانان ناخوانده ایستاده اند.

روایت رئیس جمهور تازه انتخاب شده کلمبیا از سردار سلیمانی

شنیدیم که، «گوستاوو پترو» رئیس جمهور چپگرای تازه انتخاب شده کلمبیا  پیش از این و در فردای ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط امریکا، در توییتی نوشته بود: «سلیمانی معمار غلبه بر بنیادگرایان فاشیست داعش در عراق بود، معمار پیروزی کردها و اعراب برای رسیدن به مردم سالاری؛ اما امریکا مزد او را با ترور داد. امریکا همیشه بدترین ها را در منطقه تقویت می کند.»

فشار به مرکز اسلامی هامبورگ دلیل اخراجم از آلمان است

دست آخر اینکه، روزنامه آلمانی «هامبورگر مورگن پست» چندی پیش خبری مبنی بر اخراج حجت الاسلام سید سلیمان موسوی فر معاون مرکز اسلامی هامبورگ از آلمان به چاپ رساند.این روزنامه مدعی شد که «سید سلیمان موسوی فر» معاون مرکز اسلامی هامبورگ از سازمان های تروریستی و شیعه حمایت می کرده و ویدیوهای تبلیغاتی را در فیسبوک به اشتراک می گذاشت در حالی که این ادعا صحت ندارد. به نوشته این روزنامه، محکومیت به سه سال زندان از جمله عواقب عدم خروج خواهد بود. در این ادعا شرکت در تظاهرات روز قدس چهار سال پیش و تماس با اعضای حزب الله لبنان نیز مورد توجه قرار گرفته است.در همین راستا حجت الاسلام سید سلیمان موسوی فر در گفت و گو با خبرنگار مهر درخصوص این اقدام گفت: این اقدام از سوی دولت آلمان برای فشار به مرکز اسلامی هامبورگ وارد شده است. وی ادامه داد: ما در حال حاضر در حال گفت و گو با یک وکیل خبره و کاربلد هستیم تا ببینیم از لحاظ قانونی چه کاری باید پیش ببریم و این هفته از طریق وکیل مخصوص اقدام خواهیم کرد.