آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۶۲۴۳
ورزش
۴

چراغ سبز کی روش در روزهای بی ثباتی فوتبال ایران

تیم، همه چیز است

حسین خلیلی

در روزهایی که دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بخش نظرات اینستاگرام خود را برای فرار از فشار هواداران و درخواست های احتمالی برای برکناری اش از نیمکت تیم ملی بسته، کافی است به کامنت های نوشته شده پای آخرین پست کارلوس کی روش نگاهی بیندازید. در حالی که اسکوچیچ در دو پست آخرش عکس های یادگاری با مربیان تیم های حاضر در جام جهانی انداخته و احتمالا از بودن کنار مربیانی همچون روبرتو مارتینز و زلاتکو دالیچ بسیار خوشحال است، کی روش در آخرین پستش یکی از زیباترین خاطرات فوتبال دوستانی ایرانی را زنده کرد.

او در چهارمین سالگرد بازی تیم ملی مقابل مراکش در جام جهانی 2018 روسیه که با آن پیروزی دراماتیک همراه شد، ویدئویی از پایان بازی و خوشحالی دسته جمعی بازیکنان و کادر فنی منتشر کرد. جملاتی هم که کی روش پای این پست نوشته، بسیار جالب و خواندنی است:«یکی از بهترین خاطرات ورزشی من، چهار سال پیش در جام جهانی روسیه؛ با یکی از بهترین خانواده هایی که این شانس را داشتم تا با آنها کار کنم. تنها راز فوتبال یک کلمه ا ست: تیم. هیچ وقت در فوتبال دروغ نگید، تیم همه و همه چیز است.» 

این اتفاقات در حالی است که بعد از اردوی پرحاشیه تیم ملی در قطر و باخت به تیم دوم الجزایر، چندهشتگ توسط کاربران از جمله اخراج اسکوچیچ در فضای مجازی رد و بدل شد. حتی در این میان شنیده می شود که دولت به صورت غیر مستقیم از بازگشت کارلوس کی روش به نیمکت تیم ملی ایران حمایت کرده است. با این حال باید منتظر ماند و دید تا فیفا دی بعدی در شهریور چه کسی روی نیمکت تیم ملی می نشیند.

نکته جالب این که در کمتر از 10 ساعت بعد از انتشار این پست، بیش از 20 هزار نفر برای آن کامنت گذاشتند که می شود گفت تقریبا همه شان ایرانی بودند. بیشتر آنها با جملات کوتاه به زبان انگلیسی یا حتی فارسی، خواستار بازگشت کی روش به نیمکت تیم ملی ایران شده بودند. خواندن بعضی از این نظرات خالی از لطف نیست:

ای کاش این جام جهانی هم تو بودی روی نیمکت تیم ملی ما 

 بلندشو بیا لوس بازی درنیار 

سرمربی برگرد که تیم بد جور بهت احتیاج داره 

به خاطر این تیم بزرگ، به خاطر فوتبال دوستان ایرانی و به خاطر تمام خاطراتی که برایمان ساختی  برگرد 

یعنی می خواد بیاد ایران پستی از ایران گذاشته؟

همیشه در قلب عاشقان واقعی فوتبال ایران ماندگار می مانید

come back to iran