آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۵۲۳۸
سیاست
۲

پیشخوان

پیام رهبر معظم انقلاب به همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید، بر مسوولیت و نقش استادان بسیجی در زمینه آمیختن پیشرفت و نوآوری علمی با اخلاق و تربیت نفسانی تاکید کردند. به گزارش ایلنا، متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که حجت الاسلام رستمی، مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها آن را در همایش بزرگداشت بسیج اساتید قرائت کرد، به این شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

والحمدلله و الصلاه علی رسول الله و الله الاطهار

به استادان بسیجی دانشگاه و اجتماع آنان در روز ملی بسیج اساتید، سلام و درود می فرستم و یاد دانشمند مجاهد، شهید مصطفی چمران و دیگر شهدای دانشگاه را عزیز و گرامی می دارم. سایه مبارک استاد متعهد و متدین و مجاهد بر سر دانشگاه کشور یکی از بزرگ ترین نعمت های الهی و نویددهنده سرافرازی و رستگاری آینده ملت ایران است. علم نافع و پیشرفته شما چه در موضوعات راهبردی و اساسی و چه در مسائل نقد و کاربردی، نیاز حتمی و فوری کشور است. فعالیت استاد بسیجی تنها تعلیم نیست، پیشرفت علمی، نوآوری در ماهیت دانش و زبان آن، آمیختن آموزش با اخلاق و تربیت نفسانی، همت گماشتن به دوگانه : فراگیری تازه ‎های علمی و اجتهاد و تولید علم و وظایف دیگری از این قبیل نیز در زمره مسوولیت های استاد علم است و شما بسیجیان عزیز در همه این زمینه ها می توانید پیشتاز و پیشران باشید. توفیقات شما را از خداوند متعال مسالت می کنم.

سیدعلی خامنه ای

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب درپی درگذشت همسر  آیت الله شیخ رضا استادی

رهبر معظم انقلاب با صدور پیامی درگذشت همسر گرامی آیت الله حاج شیخ رضا استادی را تسلیت گفتند. به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت همسر آیت الله حاج شیخ رضا استادی به این شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله آقای حاج شیخ رضا استادی دامت برکاته

درگذشت همسر گرامی آن جناب را تسلیت عرض می کنم به جنابعالی و فرزندان مکرم و دیگر بازماندگان. خداوند آن بانوی مومن و صالح را با اولیایش محشور نماید و مشمول مغفرت و رحمت فرماید.

سیدعلی خامنه ای

طرح استیضاح وزیر صمت با 36 امضا به کمیسیون صنایع مجلس رسید

ایلنا: عضو کمیسیون صنایع مجلس از ارجاع طرح درخواست استیضاح وزیر صمت به این کمیسیون خبر داد. سیدجواد حسینی از ارجاع طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت به کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد و گفت: این طرح با 36 امضا به کمیسیون ارجاع شده است. وی گفت: سه شنبه هفته آینده بررسی درخواست استیضاح با دعوت از وزیر صمت در دستورکار کمیسیون قرار دارد.حسینی کیا تصریح کرد: تا هفته آینده و قبل از برگزاری جلسه کمیسیون امکان کاهش یا افزایش امضاها برای درخواست استیضاح وجود دارد اما احتمال اینکه تعداد امضا به کمتر از حدنصاب لازم برسد بسیار بعید است.

دادستان زاهدان: دستگیری عوامل موساد پس از  8 ماه رصد دقیق، محقق شد 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان در تشریح جزییات پرونده دستگیری عوامل موساد توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان گفت: دستگیرشدگان قصد ترور دانشمندان هسته ای را داشتند. به گزارش «انتخاب»، مهدی شمس آبادی پیش از ظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان که به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه برگزار شد، در تشریح جزییات پرونده دستگیری عوامل موساد توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان، اظهار داشت: دستگیر شدگان قصد ترور دانشمندان هسته ای را داشتند. دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به اینکه در حال حاضر این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و به زودی کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال می شود، افزود: دستگیری این عوامل موساد با عملیات پیچیده اطلاعاتی و در پی 8 ماه رصد دقیق کیس های امنیتی محقق شد و مستندات زیادی علیه آنها جمع آوری شد به نحوی که وقتی قرار بازداشت متهمان صادر شد حتی اعتراض نکردند.

وحید یامین پور دبیر شورای عالی جوانان شد

رییس جمهور به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان، وحید یامین پور را به عنوان «دبیر شورای عالی جوانان» منصوب کرد. به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی با نظر به مراتب تعهد و سوابق شایستگی و به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان، دکتر وحید یامین پور را به عنوان «دبیر شورای عالی جوانان» منصوب کرد. بر این اساس و با توجه به ضرورت توجه جدی تر به مسائل جوانان و فراهم نمودن زمینه اثرگذاری بیشتر، جایگاه دبیرخانه شورای عالی جوانان ارتقا یافته و به زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری انتقال می یابد تا با اختیارات و ظرفیت بیشتر پیگیر مسائل مربوط به حوزه جوانان باشد.احیای دبیرخانه شورای عالی جوانان و فعال کردن ظرفیت دستگاه های اجرایی عضو این شورا، ایفای نقش نمایندگی شورا در مراکز و مجامع مربوط به جوانان و ارتقای نقش و جایگاه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان بخشی از انتظارات رییس جمهور از دبیر شورای عالی جوانان است.