آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۵۴۸۰
ورزش
۳۱

فوتبال

مشتری هندی برای کاپیتان تیم ملی!

دنیای اقتصاد : کریم انصاری فرد که یکی از کاپیتان های تیم ملی فوتبال ایران به شمار می آید و فصل موفقی را هم در آاک یونان پشت سر نگذاشت با پیشنهاد یک باشگاه هندی مواجه شده است. برخی گزارش ها از هند حاکی از این است که باشگاه موهون باگان به جمع تیم های خواهان انصاری فرد اضافه شده است. پیش از این تیم هایی از یونان، قبرس، ترکیه و حتی ایران نیز خواستار جذب انصاری فرد شده بودند و حالا باید دید این بازیکن ایرانی راهی چه تیمی خواهد شد.

استقلال سرمربی اش را پیدا کرد

فارس : به نظر می رسد کار انتخاب سرمربی جدید برای استقلال به پایان رسیده است. سرانجام و پس از بررسی گزینه های مختلف، ریکاردو ساپینتو مربی پرتغالی به عنوان گزینه نهایی باشگاه استقلال انتخاب شد و گفته می شود دو طرف به توافق نهایی نیز رسیده اند. به همین دلیل سرمربی اسبق اسپورتینگ لیسبون وارد تهران خواهد شد تا قرارداد همکاری بین دو طرف به مدت دو سال امضا شود. ساپینتو علاوه بر کار در لیگ های مختلف اروپایی مانند پرتغال، یونان، بلژیک، صربستان، لهستان، ترکیه و همچنین کشور برزیل، در مدت کوتاهی نیز فوتبال عربستان را با هدایت تیم الفتح تجربه کرده است. آخرین تجربه کار او نیز هدایت تیم موریرنزه پرتغال و سقوط به لیگ دسته اول این کشور با انجام 20 بازی بود.

نقش سردار در تراکتوری شدن بردیف

تسنیم : سایت «چمپیونات» روسیه گزارش داد سردار آزمون نقش مهمی در انتخاب قربان بردیف به عنوان سرمربی تراکتور تبریز داشته است. آزمون در تیم های روبین کازان و روستوف زیر نظر بردیف به میدان می رفت و با یکدیگر به دو قهرمانی لیگ برتر روسیه، دو قهرمانی سوپرجام و یک قهرمانی جام حذفی این کشور دست یافتند. غیرت قزاقستان، آخرین تیم بردیف پیش از تراکتور بود که همراه با سرمربی جدید پرشورهای تبریزی، سال 2021 قهرمان جام حذفی قزاقستان شد.

 هدف آمریکا از بازی با ژاپن

ایسنا : دو تیم ملی آمریکا و ژاپن در دیداری دوستانه برابر هم به میدان می روند. به گزارش سایت فدراسیون فوتبال ژاپن، تیم ملی فوتبال ژاپن و آمریکا در دیداری دوستانه قبل از جام جهانی برابر هم به میدان خواهند رفت. تیم ملی ژاپن جمعه یک مهر1401 احتمالا در اروپا برابر تیم ملی فوتبال آمریکا قرار خواهد گرفت. آمریکا که تاکنون چند دیدار دوستانه برگزار کرده است، برای شبیه سازی دیدار با ایران به سراغ ژاپن رفت تا برای این دیدار آماده شود. این در شرایطی است که تیم ملی ایران تاکنون یک بازی دوستانه برای آمادگی پیش از جام جهانی برگزار کرده که این دیدار در دوحه برابر الجزایر بود؛ تیمی که چند بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشت.