آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۷۹۳۹
طنز
۲۱

واکنش شیمیایی مستاجر و آب

بهزاد توفیق فر

سوال شیمی کنکور دکتری: فرایند واکنش طبیعی مستاجر(MO) با صاحبخانه (SA)، چگونه محیط زیست را از خطر نابودی حفظ می کند؟ با رسم شکل توضیح دهید(بارم: مالکین: 1.5 نمره؛ مستاجرین: 100 نمره؛ زوج‎های جوان: به نیت مجموع سال تولد عروس خانم و عمه بزرگه ایشان).

جواب: اگر فرض کنیم، سایر هزینه های فرعی مانند خوراک، پوشاک و سلامت در این آزمایش، صفر نگه داشته شده اند. همچنین بازهم فرض کنیم که اتفاقی در طول واکنش، نیفتاده است، مثلا یکی از اعضای خانواده مستاجر نیاز به اکسیژن یا سایر گازهای موجود پیدا نکرده، فرمول واکنش مورد نظر سوال، بدین شرح است:

در این فرمول و از چپ به راست، (ZBB) مخفف زن و دوتا بچه است که کافی است. (H) همان اجاره بها یا گاز هلیوم است که ولش کنی همین طوری بالا می رود و دیده شده گاهی وسط مراسم ترکیده و عده ای را به مراسم دیگری رهنمون گردیده. (AB) هم که همان آب (نام قدیم: آب‎رو) است. همان طور که در فرمول مشخص و واضح است و برهیچ کس (اعم از مسئول و غیرمسئول) پوشیده نیست، مستاجر(MO) مفلوک در واکنش با اجاره بها(H) دچار گسست(یا شکست) می شود و تبدیل به یک مستاجر دیگری شده و به اذعان همه دانشمندان که این آدم دیگر آن آدم سابق نخواهد شد.

با دقت در سمت (نتیجه) راست واکنش فوق، به دست می آید: (MO) یک مستاجر جدید که نامش همان نام قبلی است. (SA) که همان صاحبخانه است با انصاف و معرفت کمتر(عدد (2) نشانگر یک پسر سه ساله صاحبخانه است که ظرف یکسال یکهویی، دوتا شده و هردو را در شرف ازدواج قرار داده است). زن مستاجر(Z) طاقتش به اینجایش رسیده لذا از مستاجر جدا شده و یکی از بچه(B)ها را با خودش برده و به هیچ عنوان هم (Ctrl+Z) جواب نداده است. (GG) دوتا گوساله دوقلو هستند که گاو متعلق به مستاجر زاییده و بالاخره بخش مهم فرمول که پاسخ مساله اصلی است، ریختن آب روی(AB) مستاجر و پیوستن آن به طبیعت است که همه می دانیم آب خیلی محیط زیست را از خطر نابودی حفظ می کند و اینگونه.