آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۷۹۳۹
سیاسی
۵

اخبار

وزیر کشور خبر داد : اعطای همه اختیارات قانونی به استانداران برای تحقق وعده ساخت مسکن

وزیر کشور در همایش معاونان عمرانی استانداری های سراسر کشور با بیان اینکه فقدان مسکن مناسب باعث پیدایی و بروز مشکلاتی از قبیل فقر و گسترش حاشیه نشینی می شود، گفت: هیچ دلیلی برای عدم تحقق ساخت 4 میلیون مسکن در کشور وجود ندارد و باید در نظر داشته باشیم که فعال شدن صنعت مسکن در به حرکت افتادن سایر صنایع کشور کمک کننده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، احمد وحیدی با بیان اینکه در ساخت مسکن، رویکرد دولت چند بعدی است و تلاش بر این است که همه امکانات و نیازهای مردم چون مدرسه، پارک و مساجد هم احداث شود، گفت: در صحبت هایی که با وزیر راه و شهرسازی انجام شده است، همه اختیارات و ابزارهای قانونی برای تحقق مسکن به استانداران اعطا می شود. صحبت های وزیر کشور درپی انتشار مطلبی از سوی یکی از رسانه های کشور مبنی بر عقب نشینی دولت از وعده ساخت 4 میلیون مسکن به نقل از رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایراد شده است.

پژوهش پیرامون جنگ روسیه و اوکراین در دستور کار نیروهای مسلح

ششمین جشنواره سلمان فارسی با حضور سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح، امیر آشتیانی وزیر دفاع و محققان و نخبگان نیرو های مسلح به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح برگزار شد. سرلشکر باقری در بخشی از این نشست با اشاره به نبردهای قفقاز، جنگ اوکراین و روسیه و اتفاقات منطقه ای و بین المللی که در اقصی نقاط جهان در حال رخ دادن است، گفت: بررسی و واکاوی این نبردها بخشی از نیاز امروز و فردای ما را تعیین می کند و پژوهشگران باید با سنجش دقیق نیازها، بررسی نوع و شیوه های تهدیدات و آینده پژوهی، اقدامات موثر و کارآمدی را در این حوزه به انجام رسانند.

سپاه به 8 هزار روستا آب رسانی می کند

رزمایش مشترک صرفه جویی مصرف آب و برق با حضور پاسدار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و جمعی از فرماندهان و مسئولان، با برقراری ارتباط ویدیویی با سپاه های استانی و رده ها برگزار شد. این رزمایش در راستای تحقق فرامین فرمانده معظم کل قوا مبنی بر صرفه جویی به عنوان یک سیاست در متن خطوط اساسی برنامه های کلان کشور اجرا می شود. در این رابطه سپاه به عنوان نهادی پیشگام در این عرصه با هدف کاهش 30 درصدی مصرف انرژی در پیک مصرف از یکم تیر به مدت سه ماه رزمایش کاهش مصرف انرژی را در سراسر کشور برگزار می کند.سردار سلامی در این نشست اعلام کرد که 8 هزار روستا در سال جاری توسط سپاه آب رسانی خواهد شد. اجرای اقدامات موثر در کاهش مصرف، کمک به پایداری شبکه آب و برق از جمله روشن کردن مولدهای برق اضطراری، حداقل استفاده از سیستم های سرمایشی و سیستم های روشنایی، استفاده از نور طبیعی، عدم نورپردازی و روشن کردن محوطه، مدیریت مصرف آب و ممنوعیت استفاده از آب شرب در فضای سبز و... از جمله اقدامات اجرایی در طول این رزمایش است. این رزمایش در مرحله اول برای تمام اماکن و ساختمان های رده های سپاه و بسیج، وزارت نیرو و وزارت کشور و در مراحل بعدی سایر ادارات و نهادها برگزار می شود.