آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۵۴۸۱
خبر
۸

خبر

انتقاد آیت الله از گرانی ها

شفقنا : آیت الله مکارم شیرازی گفت: گرانی های افسارگسیخته با وجود افزایش درآمدهای نفتی دولت به عنوان معمایی برای مردم شده که لازم است دولتمردان جواب قانع کننده ای برای آن داشته باشند. این مرجع تقلید شیعیان در دیدار مسعود میرکاظمی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه با اشاره به گلایه های شدید مردم از گرانی ها افزود: امروز داد مردم از گرانی ها بلند است و می گویند که قیمت ها روزبه روز افزایش می یابد.

 آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به قاچاق اجناس و کالا به صورت آزادانه و گسترده اشاره کرده و افزود: باید نظارت ها و بازدیدها در مرزها افزایش یابد که چرا مواد خوراکی و ارزاق مردم به راحتی از کشور خارج می شود؟!وی از دیگر دلایل گرانی ها را بی انصافی برخی از کسبه دانست و افزود: باید تعزیرات حکومتی نسبت به این قضیه ورود کند. این مرجع تقلید شیعیان به گرانی مسکن و اجاره بها اشاره کرده و گفت: اجاره بهای خانه ها غوغا می کند که باید برای آن تدبیری اندیشید. آیت الله مکارم همچنین گفت: در صنعت خودرو نیز دست های پشت پرده ای وجود دارد که از طرفی جلوی واردات صحیح خودرو را گرفته و از طرف دیگر هر قیمتی خواستند برای خودروها تعیین می کنند و هیچ کس نیز نمی تواند با آنها مقابله کند در حالی که قیمت مشابه خارجی، بسیار پایین تر از خودروی ایرانی است. آیت الله مکارم شیرازی همچنین تاکید کردند: حل این مشکلات وظیفه هر سه قوه است و نمی توان تنها از یک بخش انتظار داشت. وی در ادامه گفت: ما مکرر تذکر داده و می دهیم که مردم از دولت جدید انتظار دارند که نسبت به بهبود اوضاع تلاش و گرانی و تورم را مهار کند و می دانیم که دولت در این زمینه تلاش و کوشش می کند و امیدوار است و ما هم به امید جناب رئیس جمهور امیدواریم، اما اگر آثار و نتایج این برنامه ها در جامعه و زندگی مردم احساس نشود، می تواند سبب بی اعتمادی و ناامیدی از دولت شود.

قیمت نان و بنزین گران نمی شود

دنیای اقتصاد : سخنگوی دولت از تداوم پرداخت یارانه نقدی تا فراهم شدن زیر ساخت کالابرگ الکترونیکی خبر داد. وی روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: قانون گذار روش کالابرگ را پیش بینی کرده است و دولت تلاش می‏ کند زیرساخت آن فراهم شود و تا زمانی که زیرساخت فراهم نشود، پرداخت یارانه نقدی تداوم خواهد داشت. به گزارش «ایسنا»، علی بهادری جهرمی درباره نصب و راه‏ اندازی کارت خوان‏ ها در نانوایی‏ های سراسر کشور، گفت: طبق زمان‏ بندی قبلی این کار پیش می‏ رود و دوباره تاکید می‏ کنم که تغییری در قیمت نان و بنزین نداریم. زیرساخت‏ هایی در حوزه نان در حال اجراست و پس از فراهم شدن این زیرساخت‏ ها هم، قرار نیست قیمت نان تغییری کند.

پیشنهادهای وزیر برای سامان دهی بازار مسکن

ایرنا : رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی از پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی درخصوص ساماندهی بازار مسکن در جلسه روز گذشته هیات دولت خبرداد و گفت: امیدواریم بتوانیم با اجرای آن مصوبات و اجرای مصوبه سران قوا با سازوکاری که ایجاد می شود، کنترل بازار مسکن را داشته باشیم.

پس گرفتن امضای 20نماینده برای استیضاح وزیر

خبر‏ گزاری صداو سیما : معاون رئیس‏ جمهور در امور مجلس در حاشیه نشست هیات دولت، اظهار کرد: در نامه استیضاح وزیر صمت، نام 36 نماینده مجلس ذکر شده بود که از روز سه شنبه 20 نماینده امضای خود را پس گرفته‏ اند.سیدمحمد حسینی تصریح کرد: اکنون وقت استیضاح نیست.

طرح اصلاح افزایش تعطیلی عید فطر

ایسنا : طرح اصلاح قانون افزایش تعطیلی عید سعید فطر در نشست علنی دیروز مجلس اعلام وصول شد.