آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۵۴۸۱
خودرو
۱۶

جهان خودرو

سرمایه گذاری آئودی در مجارستان

ایسنا : شرکت خودروساز آلمانی 3/ 320میلیون دلار برای افزایش تولید موتور الکتریکی در مجارستان سرمایه گذاری می کند. به گزارش رویترز، پیتر سیجارتو، وزیر امور خارجه مجارستان اظهار کرد که واحد مجارستانی آئودی 2/ 320میلیون دلار برای افزایش تولید موتور الکتریکی در کارخانه خود در غرب مجارستان سرمایه گذاری خواهد کرد. سیجارتو گفت: آئودی که قبلا گفته بود می تواند به طور قابل توجهی تولید را در کارخانه افزایش دهد، تولید موتورهای جدید را از سال 2025 آغاز خواهد کرد و 500 شغل در این کارخانه که آئودی می گوید بزرگ ترین کارخانه تولید موتورسازی جهان است، ایجاد کند.

کاهش 5/ 3 درصدی نیروی انسانی در تسلا

دنیای اقتصاد : ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در مصاحبه با بلومبرگ خبر از تقاضای بسیار بالا برای محصولات این شرکت داد و گفت که این خودروساز در حال تعدیل نیرو است.

به گزارش سایپانیوز، ارزش سهام تسلا با خبر تعدیل نیرو 4/ 9 افزایش یافت و به 11/ 711دلار رسید. هر چند سال 2022 به دلیل افزایش نرخ سود بانکی و وحشت از رکود اقتصادی و خبر تصاحب توییتر، سهام این شرکت نسبت به سال 2021 حدود 38 درصد تنزل کرده است. به بیان دقیق تر با اعلام خبر خرید 44 میلیارددلاری توییتر توسط ایلان ماسک، ارزش سهام تسلا نسبت به مدت مشابه سال قبلش 43درصد افت کرد، اما حالا با اعلام خبر کاهش نیرو در تسلا با افزایش حدود 10 درصدی می توان گفت سال 2022 نسبت به سال 2021 حدود 38درصد در ارزش سهام تسلا کاهش ایجاد شده است. ایلان ماسک در یک کنفرانس ویدئویی از نشست اقتصادی قطر در مصاحبه با بلومبرگ گفت: «همه کسانی که سعی کرده اند خودروی تسلا ثبت سفارش کنند، متوجه شده اند که تقاضا برای محصولات این شرکت خیلی بالاست و صف انتظار هم خیلی طولانی است. این وضعیت به هیچ عنوان عمدی نیست... ما تا جایی که ظرفیت های انسانی جوابگو باشند در حال افزایش ظرفیت تولید هستیم.»

در این مصاحبه ماسک گفت تسلا در حال انجام فرآیند اخراج 10درصد از نیروی کار حقوق بگیر است، و در ادامه گفت: «ما در بخش حقوق بگیران با سرعت زیادی رشد کردیم و برای همین کاهش الزامی شده است.» در حال حاضر 66درصد از کارگران تسلا «کارگران ساعتی» و 33درصد حقوق بگیر هستند. با کاهش 10 درصدی حقوق بگیران در تسلا، 3 تا 5/ 3درصد از کل نیروی انسانی در تسلا کاهش می یابد. این کاهش نیروی کار شامل کارگران بخش تولید، باتری سازی و مونتاژ نمی شود؛ حتی در این بخش تعداد کارگران ساعتی رو به افزایش است. تا 31 دسامبر 2021 تعداد کل کارکنان تسلا 99290 نفر بود. در 19 ژوئن هم شکایتی علیه تسلا به ثبت رسید که دعوی مطرح شده در آن این است که تعدیل نیرو در تسلا «اخراج دست جمعی» و خلاف قوانین فدرالی آمریکاست.

به گزارش سی ان بی سی از هم اندیشی قطر، ایلان ماسک اهمیت این دعوی را ناچیز ارزیابی کرده و گفته: «این شکایت علیه تسلا پیامدهای بسیار ناچیز برای این شرکت دارد. هر آنچه به تسلا ربط پیدا می کند، بزرگ نمایی می شود و تیتر بزرگ به آن اختصاص می دهند، چه یک حادثه کوچک که برای یک دوچرخه اتفاق افتاده باشد و چه مسائلی که خیلی مهم تر هستند.» تسلا تاکنون چند بار قیمت خودروهای خود را افزایش داده است. نیمی از تولیدات تسلا در کارخانه شانگهای تسلا در چین تولید می شود. در ماه مارس 2022 کارخانه شانگهای تسلا به مدت سه هفته به خاطر تعطیلی سراسری ویروس کرونا تعطیل بود. مایکل دین از تحلیلگران بلومبرگ اینتلیجنس می گوید در بخش فروش خودروهای برقی تا سال 2024 گروه خودروسازی فولکس واگن از تسلا سبقت خواهد گرفت.

دو برابر شدن صادرات خودروهای الکتریکی چین

ایسنا : محموله های خودروهای چین با پایان تدریجی قرنطینه های کووید در ماه می افزایش یافت و صادرات خودروهای الکتریکی بیش از دو برابر شد.

خودروسازان چینی به ارزش 2/ 1میلیارد دلار خودروهای سواری برقی ارسال کردند که 122درصد نسبت به سال قبل و تقریبا سه برابر سطح آن در آوریل، که کارخانه های خودروسازی در چانگ چون و شانگهای تعطیل بودند، افزایش داشتند. خودروهای سواری به ارزش 8/ 2میلیارد دلار آمریکا صادر شد که بالاترین میزان صادرات ماهانه برای چهارمین بار، در چند سال گذشته است. شرکت های خودروسازی در چین با کاهش فروش داخلی در 11 ماه از 12 ماه گذشته، فروش خود را در خارج از کشور افزایش داده اند و صادرات تنها در 5 ماه اول سال جاری از کل سال 2020 بیشتر شده است. چین بزرگ ترین بازار اروپاست که تقریبا نیمی از محموله ها در ماه می و حدود سه چهارم صادرات خودروهای الکتریکی را به خود اختصاص داده است.

افشاگری درباره پشت پرده استیضاح وزیر صمت

دنیای اقتصاد : برخی قطعه سازان و خودروسازان برای فرار از تکالیف خود به دنبال تغییر در وزارت صمت هستند. معصومه پاشایی بهرام، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم در توییتی نوشت: «قابل توجه برخی قطعه سازان و خودروسازان که به دنبال تغییر در وزارت صمت برای فرار از تکالیف خود هستند: رعایت استانداردهای 85گانه خودرو و خروج تمام پلتفرم هایی که امکان رعایت این استانداردها را ندارند، الزامی است! ورود اسلام پناه و فاطمی امین در این موضوع خوب بود؛ ولی باید کار سرعت بگیرد.»