آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۵۴۸۱
خودرو
۱۶

رویداد

شکست انحصار با واردات خودرو

فارس : عضو هیات رئیسه مجلس گفت: هدف اصلی واردات خودرو شکسته شدن انحصار در بازار خودرو و ارتقای کیفیت تولید است.سیدعلیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مجلس با حساسیت آیین نامه واردات را رصد و بررسی می کند، گفت: باید هرچه سریع تر قانون اجرا و سبب رقابتی تر شدن بازار خودرو شود. بحث واردات خودرو پس از انتقادات فراوان مردم به کیفیت خودروهای داخلی و افزایش قیمت لحظه ای آنان از سوی دولت برای جبران کمبود خودروسازان در زمینه عرضه خودرو به بازار، مطرح شد. آزادسازی واردات خودرو به کشور از جمله موضوعاتی بوده که تاکنون با تصمیمات و مخالفت های مختلفی همراه بوده که البته رئیس مجلس، قانون مجوز 5ساله واردات خودرو به کشور را روز دوشنبه 16 خرداد به دولت ابلاغ کرد.

اولین پیش فروش بدون قرعه کشی محصولات سایپا از امروز

ایسنا : پس از اعلام آمادگی برای عرضه محصولات خودروسازی بدون فرآیند قرعه کشی در قالب سامانه یکپارچه، این طرح از امروز (پنجشنبه 2 تیرماه) در قالب دو طرح پیش فروش یک ساله و پیش فروش مشارکت در تولید در جهت تکمیل ظرفیت محصولات آغاز شد.

دو هفته پیش، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از فروش محصولات خودروسازی بدون قرعه کشی خبر داد و گفت: همزمان با پایان یافتن مهلت واریز وجه منتخبان نخستین طرح فروش یکپارچه خودروها، این آمادگی وجود دارد که پنج محصول گروه خودروسازی سایپا شامل کوییک S، کوییک R، ساینا S، ساینا و شاهین، بدون فرآیند قرعه کشی و در قالب سامانه یکپارچه عرضه شوند. به گفته این مقام مسوول، میزان عرضه در این طرح، بر اساس ظرفیت باقی مانده و احتساب یک تراز خواهد بود تا مشخص شود چه تعداد از خودروهای مذکور امکان عرضه بدون قرعه کشی خواهند داشت. بر این اساس از امروز (پنجشنبه 2 تیرماه) اولین مرحله فروش بدین شکل (بدون قرعه کشی) در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و در قالب دو طرح پیش فروش یک ساله برای پنج محصول سایپا و پیش فروش مشارکت در تولید برای چهار محصول این شرکت آغاز شد. متقاضیان از ساعت 9 صبح امروز (پنج شنبه) می توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس sale.iranecar.com، پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذشده از سایت، نسبت به انتخاب نوع خودرو و ثبت نام اقدام کنند.

عقب نشینی دلالان از بازار

ایسنا : بررسی روند بازار خودرو در خردادماه نشان می دهد که با وجود عقب نشینی دلالان و کاهش نسبی قیمت ها، برخی خودروها نیز افزایش قیمت داشته اند. روند قیمت ها در بازار خودرو در یک ماه گذشته نشان می دهد که دلالان تا حدودی دست از تلاش برداشته و ترمز افزایش قیمت در بازار کشیده شده است.

این در حالی است که اخیرا رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران نیز اعلام کرد که نوسان های اخیر نرخ ارز در هفته گذشته تاثیری بر بازار خودرو نداشته و این بازار را تکان نداده است. البته قیمت برخی خودروها همچون پژو 207 اتوماتیک، هایما S7 توربو، دناپلاس دنده ای توربو و دنا (1400) در گروه محصولات ایران خودرو در ماه خرداد افزایش قابل توجهی داشته اند اما محصولات گروه سایپا اکثرا با کاهش قیمت مواجه شده اند. بررسی قیمت ها در بازار نشان می دهد که اکثر محصولات ایران خودرو افزایش 5 تا 9میلیون تومانی داشته اند اما خودرویی همچون پژو 207 اتوماتیک و هایما هر یک 40میلیون تومان و دناپلاس دنده ای توربو 35میلیون تومان گران تر شده اند. ضمن اینکه خودروهایی نظیر سمند LX و پژو 206 تیپ 2 (1400) چند میلیون تومان ارزان تر شده اند. محصولات گروه سایپا اما اکثرا کاهش دو تا هفت میلیون تومانی داشته اند و تنها دو محصول خارج از مدار تولید (پراید) و آخرین محصول ارائه شده سایپا به بازار (شاهین) که البته چندان هم پرطرفدار نبوده، افزایش قیمت داشته اند که در نوع خود جالب است.

خودروی 6000 دلاری وارد نکنید

ایسنا : رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی توضیحاتی را درباره واردات اتوبوس های دست دوم و صفر به کشور ارائه کرد. سردار سید کمال هادیانفر در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت ایمنی و کیفیت خودروها و اراده خودروسازان در خصوص تغییر، گفت: مدتی قبل از شرکت ایران خودرو پیش ما آمدند و گفتند که اقدامات و بحث های اصلاحی را در مورد خودروها انجام داده اند که به آنها گفتم این موضوعات داخلی است و نتیجه برای ما مهم است. آنچه جزو مطالبات پلیس راهور، مردم و مقام رهبری است، افزایش ایمنی و کیفیت خودروهاست و من به خودروسازان گفتم که برنامه زمانی تان را به ما اعلام کنید تا ما بدانیم چه زمانی خودروی ایمن خواهیم داشت.

وی افزود: تصادف یک امر اجتناب ناپذیر است؛ اما این مهم است که کیفیت ایمنی خودرو به گونه ای باشد که جان راننده و سرنشین را حفظ کند نه اینکه بدتر آن را به خطر بیندازد. هادیانفر در پاسخ به پرسشی درباره واردات خودرو نیز گفت: ما پیش از این هم چه در رسانه ها و چه به دولت اعلام کردیم که ما موافق واردات خودرو هستیم. اتفاقا یکی از مواردی که منجر به کاهش 10 هزار نفری جانباختگان حوادث رانندگی از سال 85 تا سال های اخیر شد، همین واردات خودرو بود و در واقع خودروهایی که وارد شدند سبب شدند خودروسازان داخلی نیز به ایمنی توجه بیشتری داشته و در فضای رقابتی و به مرور امکاناتی چون ترمز ABS کیسه هوا و... را نیز به تولیدات خود اضافه کنند. در واقع واردات سهم زیادی در افزایش ایمنی و ارتقای کیفیت خودروسازان یا به عبارتی مونتاژکاران داخلی دارد و موجب ایجاد احساس رقابت می شود.

هادیانفر با قدردانی از مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و... که شرایط واردات خودرو را تسهیل کردند، افزود: البته این بسیار مهم است که حتما خودروی ایمن وارد شود. متاسفانه برخی خبرها را شنیده ام که می خواهند خودروی 6000دلاری از هند بیاورند که ما قطعا مخالف چنین اقدامی هستیم. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با تاکید بر اینکه امروز در هیچ جای دنیا خودروی ایمن کمتر از 10 هزار دلار نداریم، گفت: یک خودروی ایمنی که تمام امکانات را داشته باشد دست کم بالای 10هزار دلار قیمت دارد. اینکه می گویند می خواهند از هند خودروی 6000دلاری بیاورند کار دستی نیست. صرفا اسم خودروی خارجی که ایمنی ایجاد نمی کند وگرنه همین پراید و تیبا را داشتیم و دیگر نیازی به واردات نبود. من شنیده ام چندین خودرو در هند دپو شده و قصد دارند که آنها را بیاورند. از این رو تاکید می کنم که دستورالعمل وزارت صمت برای واردات باید مناسب و متناسب باشد و شامل واردات چنین خودروهایی نشود. لازم است که حتما خودروهای ایمن وارد کشور شوند. وی ادامه داد: یک موضوع دیگر این است که شرط هایی برای واردات خودرو می گذارند که عملا شدنی نیست.